שרה נתניהו, צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
שרה נתניהו, צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

במשפחת נתניהו זעמו בסוף השבוע על הפרסומים בכלי התקשורת שהציגו את כתב התביעה שהגישה המנקה ש.ר ככתב אישום, לא פחות. "כל מי שקרא את כתב התביעה מבין שמדובר במסמך שכוון לכותרות בעיתונים. הדף סופג הכל, וכל העיתונאים ציטטו בהרחבה קטעים מבזים מתוך כתב התביעה מבלי לשאול שאלות מתבקשות. התקשורת באופן מגמתי מתעלמת מסימני שאלה רבים שמרחפים בפרשה הזאת. "כך טוענים מקורבים למשפחת נתניהו ומוסיפים:" האם מישהו בדק האם ש.ר גויסה לטובת המערכה נגד שרה נתניהו?"

עוד טוענים המקורבים כי שבניגוד לנכתב בכתב התביעה, המנקה עבדה בין שעה לכמה שעות בודדות בכל יום, ולא 10-12 שעות ביממה. "הצלבנו את סדר היום של שרה נתניהו לסידור העבודה של העובדת, " מספר לערוץ 20 הגורם הבכיר. "גילינו שהאינטראקציה ביניהן הייתה אפשרית לזמן קצר ביותר במהלך עשרת הימים נטו שהעובדת עבדה בבית ראש הממשלה. שרה לא דיברה איתה ואם היו לה הערות היא השמיעה אותן לאחראית על המנקות ולא לש.ר עצמה, ולכן כתב התביעה מיסודו מופרך לחלוטין".

מיוצג ע"י אותם עורכי דין. מני נפתלי. צילום: פלאש 90
מיוצג ע"י אותם עורכי דין. מני נפתלי. צילום: פלאש 90

גם הטענות של המנקה לפיהן יאיר נתניהו העיר על עבודתה של המנקה נדחות על הסף: "מנסים לחזק את הנרטיב של יאיר הילד המפונק שיושב בבית ורק רוצה להתעמר במנקה." הפרשה כך נדמה, רחוקה מלהסתיים אולם בכל זאת כדאי לקרוא את כתב התביעה בספקנות ולחכות לפחות לכתב ההגנה שעל ניסוחו כבר החלו לעבוד עורכי דינה של משפחת נתניהו".

בשבוע שעבר פורם ב'ידיעות אחרונות' כי עובדת חדשה במעון ראש הממשלה הגישה תביעה אזרחית על סך 225 אלף שקלים נגד רעיית רה"מ. בתגובה כתב רה"מ בנימין נתניהו בפייסבוק: "זו איננה תביעה אמיתית. זהו ניסיון סחיטה של עובדת שהועסקה כמה ימים ומאחוריה עומדים כרגיל ידיעות אחרונות ונעמי לנדאו, עורכת הדין של מני נפתלי".

העובדת, ש.ר., חרדית בת 24 ואם ל-3 ילדים, החלה את עבודתה כעובדת ניקיון בקומה השנייה במעון ב-27.8.17, לפני חודשיים בדיוק. כחודש לאחר מכן עזבה את המקום בסערה לאחר שלדבריה, גב' נתניהו ניסתה להכותה והציבה תנאי עבודה נוקשים. התביעה הוגשה באמצעות עוה"ד אורן גרוס, נעמי לנדאו ושירן הורוביץ ממשרד לנדאו ושות' שייצגו גם את מני נפתלי וגיא אליהו, עובדי המעון שתבעו בעבר את גב' נתניהו.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20