שרה נתניהו, צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
שרה נתניהו, צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
בית המשפט המחוזי בירושלים קיבל חלקית את העתירה שהגיש זה מכבר העיתונאי בן כספית, וקבע כי תידרש לחשוף את היקף משרתה של אשת כפסיכולוגית ילדים. בתגובה, טענו מקורבי כי כספית מנהל "מסע ציד" נגד משפחת נתניהו, וכי אפילו אביו של כספית שלח מכתבי תמיכה לרה"מ וכתב שהתקפות בנו הן "דברי בלע מופרזים".
בית המשפט קבע כי על העירייה לחשוף את היקף משרתה של שרה נתניהו, שעות הנוכחות בעבודתה וההפסקות שלקחה בתקופת העסקתה. העירייה טענה מנגד שבדרישות אלה תהיה פגיעה בפרטיות של אשת ראש הממשלה והפרטים כאשר ייחשפו עלולים לפגוע בשלומה ובביטחונה של נתניהו. שרה נתניהו טענה בבית המשפט שכספית מונע מתוך יריבות אישית שלו עם משפחת נתניהו ואובססיית רדיפה שלו נגד המשפחה.

גורמים המקורבים לראש הממשלה ולרעייתו מסרו בתגובה לפסק הדין: "אנו מברכים על כך שבית המשפט שם גבול למסע הצייד והרדיפה שמנהל בן כספית נגד הגברת נתניהו מזה עשרים שנה על מנת לפגוע בראש הממשלה ובמשפחתו בכל האמצעים. בפסק הדין שניתן היום דחה בית המשפט הנכבד את רוב רובן של בקשות הסרק הקנטרניות והטורדניות של כספית. מתברר שגם לרעיית ראש הממשלה יש זכות לפרטיות בעבודתה המקצועית כפסיכולוגית ילדים חינוכית".

עיתונאי "מעריב" בן כספית. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
עיתונאי "מעריב" בן כספית. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

עוד ציינו בסביבת רה"מ כי "הגורמים המקצועיים בעיריית ירושלים, בה היא עובדת, הגיבו לעתירה באומרם כי 'אין תלונות כלשהן לגבי תפקודה של הגברת נתניהו. להיפך'. כמובן שכספית ״שכח״ לציין בעתירתו שרעיית ראש הממשלה תובעת אותו בגין הוצאת לשון הרע, לאחר שפרסם שקרים לפיהם כביכול היא פיטרה את הגנן הקשיש במעון ראש הממשלה. הגנן המנוח מנשה קוזוקין ז״ל הספיק להעיד לפני פטירתו שלא היו דברים מעולם, שהגברת נתניהו מעולם לא פיטרה אותו והוא המשיך לעבוד במעון כרגיל. הליך זה יוכרע בחודשים הקרובים".

בתגובה, התייחסו הגורמים למכתב חריג שהתקבל מאביו של עיתונאי "מעריב" בו הוא מחזק את נתניהו ורעייתו. "לא בכדי אפילו אביו של בן כספית, יצחק, כתב פעמיים בעבר לראש הממשלה את הדברים הבאים", נכתב. "ב-28 בינואר 2010 כתב 'איך זה יתכן שהגנים שלי, שבנו את תשתיתו של בכורי, כה מתבלבלים אצלו עד כדי כך… מאז בן גוריון ובגין לא קם לנו מנהיג בשיעור קומתך… אודה לך אם תעביר דרישת שלום חמה מאוד לרעייתך שהפכה למטרת מישנה כדי לפגוע בך. השכל הישר פשוט לא קונה תיאוריה שפסיכולוגית מיומנת ואשת ראש הממשלה תנהג לפי תיאורי ההשמצה הרכילותית הרודפת אחריה בהתמדה. בשיחה עמוקה שניהלתי איתה אני זוכר שהתרשמתי עמוקות מאישיותה החמה והאנושית'. ב-29 ביולי 2010 כתב האב יצחק כספית לראש הממשלה נתניהו עוד על תחושותיו לגבי התנהלותו של בנו 'ההתקפות של בני נגד ראש הממשלה הן דברי בלע מופרזים… אצבעו קלה מדי על ההדק. אני מתנחם בזה שרוב הציבור שותף לי בהערכה אליך'".

 

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.