לאחר שמ"מ פרקליט המדינה דן אלדד הודיע על קיום חקירה פלילית בפרשת 'הממד החמישי' החלו מתקפות נגדו מצד גורמי שמאל ומצד "בכירים בפרקליטות".
מקורבים לדן אלדד משיבים להאשמות מצד אותם ״בכירים בפרקליטות״ לפיהן החליט לפתוח בחקירת הממד החמישי של בני גנץ מסיבות פוליטיות.

לדבריהם, ההחלטה הפוליטית הייתה לעכב את החקירה חודשים ארוכים אף שכבר היה ברור שיש היבטים פליליים בפרשה. הם טוענים שבניגוד לטענות הפרקליטות, כבר בינואר, שבועות ארוכים לפני הבחירות, היה ברור שיש מקום לפתיחה בחקירה, והדבר אף עלה בפגישות בלשכת היועמש. לפיכך, אומרים המקרובים כי ההחלטה לעכב את פתיחת ההליכים הפליליים בנימוק של קרבה לבחירות איננה נכונה, שכן הדבר אירע רחוק יותר מהבחירות מאשר פרסום כתב החשדות. עוד הוסיפו מקורבי אלדד כי ישנם 18 היבטים עם חשד לפלילים בדוח המבקר שהועברו לבדיקת המשטרה. היחיד שלא – פרשת הממד החמישי.

דן אלדד מ"מ פרקליט המדינה הכחיש את הדברים: "הפרסום שקרי – מקורביי לא טענו שהיועמ"ש פעל ממניעים פוליטיים".

בהודעה שיצאה מטעמו של אלדד נמסר "בהמשך לפרסומים שונים אודות דברים שנאמרו כביכול מפי "מקורבים" לממלא מקום פרקליט המדינה, לפיהם היועמ"ש לממשלה פועל ממניעים פוליטיים, כי "מדובר בפרסומים שקריים, הן ביחס לתוכנם והן בייחוסם. הדברים מעולם לא נאמרו ע"י אלדד, לא מטעמו ולא על דעתו, והם אינם כלל מבטאים את השקפתו. אנו מזהירים מפני הסתמכות על מידע בלתי מוסמך ועל פרסומים אנונימיים המצטטים גורמים עלומים".

עוד נמסר כי "מ"מ פרקליט המדינה מרגיש כי הוא והיועץ המשפטי לממשלה פועלים תוך אמון והערכה זה לזה ונחושים לעבוד יחד למען המדינה, שלטון החוק בה, ועצמאות מערכות האכיפה".

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.