21:01 20/02/2018
דף הבית > ספורט > מקומם: המעודדות במשחקי הגביע בכדורסל לבשו ציציות

מקומם: המעודדות במשחקי הגביע בכדורסל לבשו ציציות

אמש עלו לפרקט במהלך משחקי חצאי גמר גביע המדינה בכדורסל רקדניות לבושות בבגדים מינימליים וציציות לגופן, מה שעורר את זעמם של אוהדים דתיים ומסורתיים רבים. איגוד הכדורסל: "מתנצלים, לא יחזור על עצמו"

שימוש ברקדניות עם לבוש מינימלי במשחקי הכדורסל בארץ כבר התרגלנו, שימוש בילדות קטנות שרוקדות לעיני האלפים ביציעים זכה ללא מעט ביקורת גם מפוליטיקאיות שתקפו את התופעה הזו. בעבר, במטרה למשוך אוהדים למשחקי הכדורסל בליגת העל, כדי לשווק טוב יותר, כביכול, את הכדורסל הישראלי ולגייס ספונסרים ויותר עניין, החליטה מנהלת הליגה בראשות אבנר קופל לחייב בתקנון את הקבוצות בהופעת להקת מעודדות שתתרוצץ על הפרקט לפני המשחקים במחצית ובמהלך פסקי הזמן הרבים.

רקדניות לבושות ציצית בחצי גמר גביע המדינה בכדורסל. צילום: רעות שניאור

 

עם הזמן, בעקבות הביקורות הרבות שהיו, החליטה מנהלת הכדורסל לבטל את החובה בלהקת מעודדות. במשחקי חצאי גמר גביע המדינה שנערכו אתמול בהיכל הספורט ביד אליהו, באיגוד השופטים חצו את הקו האדום. להקת המעודדות, ילדות צעירות, עלו לפרקט ורקדו עם ציציות. כשהן עם מכנס קצרצר וצמוד הן התרוצצו ורקדו כשציציות על גופן. הרקדניות עם הציציות גרמו לביקורת מצד אוהדים דתיים שנכחו במשחק וגם רבים שראו את המשחקים בטלוויזיה התלוננו על זילות בדת מצד איגוד הכדורסל.

גורם באיגוד הכדורסל מודה כי מדובר באירוע חריג ולא מכובד, אבל מסביר כי לאיגוד השופטים אין קשר לכוריאוגרפיה של הלקה. "כל נושא המעודדות בלי קשר לציציות ראוי לחשיבה מחודשת. לא ראוי ולא מכובד שילדות קטנות ירקדו בלבוש מינימלי בצורה שאינה מכובדת".

רקדניות לבושות ציצית בחצי גמר גביע המדינה בכדורסל. צילום: רעות שניאור

 

מנהלת הלהקה: "הבד נועד לצורך אווירה בלבד"

מנהלת הלהקה, ענבל מאיו, מסרה: "הנבחרת שלנו נבחרה להופיע במשחק בשל המקצועיות והאיכות של המופעים שלנו. בין השאר הופענו גם במופע חסידי. הבד שנלבש נועד לצורך אווירה בלבד. המופע הזה מאוד פופולרי בארץ ובקרב קהילות יהודיות בחו"ל ועולה במשך שנים רבות. מעולם לא קיבלנו עליו ביקורת וכמובן שמעולם לא היה בכוונתנו לפגוע ברגשות של אף אדם. בעקבות התגובות לא נעלה עם המופע הזה במשחק הגמר".

איגוד הכדורסל: "מתנצלים, לא יחזור על עצמו"

מאיגוד הכדורסל נמסר בתגובה כי "אמש התקיימו משחקי חצי גמר גביע המדינה. לצערנו חלק מהציבור נפגע מהופעה של אחת מהלהקות שהופיעו בערב הזה, אנו מתנצלים על כך וכמובן שמופע מסוג זה לא יחזור על עצמו".

רקדניות לבושות ציצית בחצי גמר גביע המדינה בכדורסל "לצורך אווירה". צילום: רעות שניאור
‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ההסכם שבשתיקה: ההתאחדות הגיעה להסכם מביך עם טביב

אנשי ההתאחדות לכדורגל ביקשו מבעלי בית"ר ירושלים לעזור להם לעזור לו, ואם כבר הוא בוחר להמשיך לנהל את המועדון - שייעשה זאת באופן דיסקרטי והרחק מהמצלמות