עשרות משפחות שכולות החלו להתאגד לאחרונה במסגרת עמותה חדשה שתייצג אותם במאבקן נגד זכויות היתר הניתנות למחבלים בבתי הכלא. העמותה החלה לקרום עור וגידים וזאת כדי לשנות את סדר היום בכל הקשור למעמד לו זוכים המחבלים ובני משפחותיהם לאחר ביצוע פיגועי הטרור.

החלטת המשפחות להקים עמותה מסודרת נבעה מפעילויות אינטנסיביות שערכו המשפחות השכולות בשנתיים האחרונות בהן ביקשו למנוע את הצטרפותן של משפחות נוספות למעגל השכול. מעל ל-40 משפחות שכולות כבר הצטרפו ליוזמה ולדברי מקימי העמותה, היעד הסופי הוא לאגד את המשפחות תחת קורת גג אחת.

בראיון ל"לפני כולם" סיפרה הדס מזרחי, שבעלה ברוך הי"ד נרצח בפיגוע, על ההתאגדות שלהם להנעת המדינה לשינוי: "המשפט של המחבלים אצלנו זה כבר שנתיים וחצי, אבא ובנו, זה מאד קשה אני נוכחת בדיונים ורואה את השמחה והדיבור שלו אך החלטתי להלחם תמיד שואלים אותי אם קשה לי להסתכל עליהם ואני עונה שראיתי אותם בפיגוע וראיתי את השנאה שלהם והחלטתי שאני נלחמת וזה הכח שלי לדעת שנלחמתי ועשיתי את מה שאני יכולה.

"מקומם אותי שהם מקבלים מאסר עולם ולא גזר דין מוות – מחבלים צריכים לדעת שאם הם פוגעים הם לא ישארו בחיים, וכן גירוש מחבלים מבתיהם – יש מחבלים שפוגעים והם אזרחי מדינת ישראל וממשיכים להשאיר להם את הקצבאות של ביטוח לאומי ואת תעודת הזהות שלהם. חושבת שצריך לשלול מהם ולגרש  את המשפחות. מחבלים צריכים לדעת שיש הרתעה במדינה"

לפני כולם

לפני כולם