מחר (ב’) יתקיים בפעם השניה דיון טיעונים לעונש במשפטו של חמזה אלפילאת, המחבל אשר דקר את נירית זמורה בצומת הגוש לפני כארבע שנים, וגרם לה לפציעה חמורה. זאת לאחר שבית המשפט הצבאי לערעורים הרשיע אותו בניסיון לרצח, ובית המשפט הצבאי נאלץ לגזור את דינו מחדש.

נזכיר כי לפני חצי שנה בית המשפט הצבאי ביהודה זיכה את המחבל מעבירת ניסיון לרצח, והרשיעו בגרימת חבלה חמורה בכוונה בלבד. זאת בטענה שלא ניתן להוכיח את כוונת המחבל מעל לכל ספק מאחר שהצליח לדקור את הנפגעת בגבה “רק” פעם אחת, והיות והסכין נשברה מעוצמת הדקירה לא ניתן לקבוע אם המחבל היה דוקר אותה שוב לו יכל.

פסיקת בית המשפט עוררה סערה רבה, והתביעה הצבאית הודיעה מיד שבכוונתה להגיש ערעור כנגד הכרעת הדין. בתוך כך גזר בית המשפט הצבאי על המחבל 14 שנות מאסר בפועל ופיצויים של 500,000 ₪, בגין גרימת חבלה חמורה בכוונה.

לפני כחודשיים החליט בית המשפט הצבאי לערעורים בראשות נשיא ביהמ”ש נתנאל בנישו על קבלת ערעור התביעה הצבאית, והרשיע את המחבל בניסיון לרצח. ערכאת הערעור החזירה את התיק לבית המשפט הצבאי ביהודה על מנת שיפסוק את עונשו של המחבל.

כאמור, מחר יתקיים דיון טיעונים לעונש בפעם השנייה, מאחר שהרשעת המחבל הוחמרה. הדיון יתקיים בפני הרכב השופטים הראשוני, אשר יצטרך לגזור את דינו של המחבל מחדש.

לדיון יגיעו נירית זמורה ועו”ד חיים בלייכר מארגון חוננו, המלווה אותה כנפגעת עבירה.

עו”ד בלייכר מסר “אנו מקווים שכעת הטעות תתוקן והמחבל יקבל עונש קשה ביותר, אשר יחזק את ההרתעה ולו במעט כנגד חבריו הטרוריסטים”.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.