בני משפחתו של ראובן שמרלינג הי"ד, היום. צילום: יוסי זליגר, פלאש 90דומעים וכואבים בני משפחת שמרלינג נכנסו היום (א') לבית המשפט המחוזי בלוד לדיון במשפט של המחבלים שרצחו את אבי המשפחה ראובן הי"ד.

לפני כעשרה חודשים, בערב סוכות, נסע ראובן שמרלינג מביתו שבאלקנה למחסן שהחזיק בכפר קאסם. שני מחבלים שארבו לו במחסן רצחו אותו בדקירות. בנו שי היה הראשון למצוא אותו. "אמא לא תפסה אותו בטלפון התקשרה אליי ואמרה לי ואני פשוט נסעתי למקום. אתה רואה מראות שאף אחד לא רוצה לראות, כמו אחרי פוגרום", סיפר.

ראובן נרצח ביום הולדתו ה-70. בני משפחתו הכינו לו מסיבת הפתעה בבית, אבל החגיגה התחלפה באסון. היום הם התייצבו בבית המשפט עם החולצות שהכינו לו כהפתעה ליום ההולדת. "החולצות מסמלות בשבילנו את החיבור את האווירה שהוא היה נותן לנו ואת הזיכרון", אמרה הנכדה הדר ברנד.

ראובן שמרלינג הי"ד

השופטים אפשרו לחנה רעייתו של ראובן לשאת דברים. "אמרתי לשופטים שכמו שאני וכל המשפחה סמכנו על כוחות הביטחון שעשו את העבודה מאוד ביעילות, מאוד במהירות והגיעו לחקר האמת, אני סומכת גם על כוחות המשפט בישראל שיתנו את העונש המירבי שיהיה קצוב בחוק", אמרה חנה. "מאוד מקווה שבני העוולה האלה לא יראו אור יום".

מאבקם של בני משפחתו עדיין לא תם, השופטים החליטו לדחות את גזר הדין של המחבלים הרוצחים למועד מאוחר יותר וזה יינתן ב-15/7. לצד ההתמודדות עם כאב והאובדן בני המשפחה מצפים מהשופטים לגזור על המחבלים את העונש המירבי.

טל מאיר

טל מאיר

כתבת ערוץ 20 לענייני התיישבות