דף הבית > אקטואליה וחדשות > מצרים: עשרות הרוגים בפיגוע ירי נגד נוצרים

מצרים: עשרות הרוגים בפיגוע ירי נגד נוצרים

שני אוטובוסים ובהם נוצרים קופטים שהיו בעיצומו של סיור דתי הותקפו ע"י עשרה מחבלים רעולי פנים במחוז אל-מניא דרומית לקהיר. לפחות 25 הרוגים ועשרות פצועים במקום

שני אוטובוסים ובהם נוצרים קופטים הותקפו לפני זמן קצר (ו') במחוז אל-מניא במצרים. לפחות 25 הרוגים ועשרות פצועים כתוצאה מהמתקפה.

ברשת "אל-ערביה" דווח כי מבצעי הפיגוע היו עשרה מחבלים רעולי פנים במדים צבאיים, אשר נסעו בשני רכבים והשתמשו בנשק אוטומטי. מקורות בשירותי החירום במחוז אל-מניא מדווחים כי במקום ישנן גופות נוספות שטרם פונו ועוד עשרות פצועים בפיגוע, בינהם נשים וילדים.

 

היעד של מתקפת הטרור היה תיירים קופטים שנסעו למנזר סיינט סמואל, כחלק מסיור דתי שערכו באזור. בעיתון "אל יום אל סבע" דווח על סריקות שעורכים כוחות הביטחון במערב המחוז במטרה לאתר את המחבלים.

הנוצרים הקופטים במצרים נמצאים תחת מתקפה מתמדת כאשר רק לפני כחודש וחצי, התרחשו שני פיגועי ענק נגדם באותו יום. 30 בני אדם ועשרות נפצעו בפיצוץ שאירע בכנסייה בצפון קהיר כשמחבל מתאבד נכנס לכנסיית גאורגיוס שבעיר טנטא בקהיר ופוצץ את עצמו בתוכה.

פיצוץ הכנסייה בקהיר, בשבוע שעבר
פיצוץ הכנסייה בקהיר לפני כחודש וחצי

זמן קצר לאחר מכן נרצחו 18 בני אדם ו-40 נפצעו בפיצוץ שארע מחוץ לכנסיית סנט מארק בעיר אלכסנדריה במצרים, מקום מושבו של האפיפיור הקופטי טוואדרוס, שניהל תפילה בכנסייה זמן קצר לפני הפיצוץ.

הפיגועים התרחשו בעיצומו של "יום ראשון של הדקלים", שהוא חג נוצרי שמצוין ביום ראשון שקודם לחג הפסחא.

בעקבות אותם פיגועים הכריז נשיא מצרים, עבד אל-פתאח א-סיסי, על שלושה חודשי מצב חירום ברחבי המדינה, ואמר כי "המלחמה בטרור תיקח זמן, אבל אנו נביס את הטרור".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך תוכן, ערוץ 20.
ניר מועלם

אולי יעניין אותך גם

"70 כלבי הגנה ביהודה ושומרון": הכירו את יחידת הכלבנים הארצית

יחידת הכלבנים לישראל הוקמה במהלך האינתיפאדה השנייה על רקע פיגועי החדירות לישובים. מפקד היחידה: "היחידה פועלת בשלושה תחומים עיקריים: ביטחון, הצלה ואיתור נעדרים"