בכירי מערכת המודיעין המצרית ישבו ביום חמישי בערב במשרדי החמאס בעזה, קצת אחרי ירי הטילים לעבר גוש דן, ונזפו באנשי החמאס באופן שאינו משתמע לשתי פנים: "דעו לכם", הטיחו בראשי חמאס יחיא סינוואר ואיסמעיל הנייה, "שאם ישראל תחליט לצאת למבצע צבאי נרחב בעזה, לא נעשה דבר כדי לבלום אותה גם אם תחליט למוטט את שלטון חמאס בעזה ותכבוש את הרצועה במקביל". כך על פי דיוווח ב'ישראל היום'.

תקיפה ישראלית בעזה, השבוע. צילום: ערבי

 

לפי הדיווח, תיאור המפגש הדרמטי הזה מגיע מפי בכיר שהיה בין חברי המשלחת המצרית בעזה בזמן האירועים: "האווירה בתחילת הפגישה היתה מאוד מחויכת ורגועה", סיפר, "זמן קצר לפני המפגש, שבנו מישראל עם תשובות. הערכנו כי חמאס יקבל אותן ויאפשר להוציא לפועל רגיעה יציבה וארוכה יותר. דקות אח"כ נכנס לחדר אחד העוזרים של חברי המשלחת המצרית עם פנים מודאגות והגיש לראשי המשלחת את הטלפון הסלולרי שלו. החיוכים התחלפו מייד בפנים חמורות סבר, ובכירי המשלחת פנו אל סינוואר והטיחו בו בזעם: 'עד לאן אתם חושבים שתגיעו עם המשחק הכפול שלכם? אנחנו יושבים כאן כדי לסגור את פרטי הרגיעה מול ישראל ומאחורי גבנו אתה מאשר לאנשיך לשגר טילים אל עבר תל אביב?'".

"אם ישראל תחליט לצאת למבצע צבאי נרחב בעזה", ממשיך הבכיר לתאר את האירועים, "אנחנו הפעם לא נעשה דבר כדי לבלום את המתקפה הישראלית, גם אם יחליטו הישראלים למוטט את השליטה שלכם בעזה באמצעות סיכולים ממוקדים של כל אחד ואחד מכם. במקביל לכיבוש הרצועה מצרים ובעלות בריתה באזור לא ינקפו אצבע לעצירת התגובה הישראלית".

טיל של כוחותינו שלא התפוצץ בעזה . צילום ערבי

 

לדברי המקור, הנייה וסינוואר היו מופתעים לחלוטין מהמידע על השיגור לגוש דן. "חמאס אינו עומד מאחורי השיגור", הפציר סינוואר והוסיף כי ארגונו יקיים חקירה רצינית למציאת המעורבים, תוך שהוא מבקש מהמשלחת המצרית ליצור קשר עם ראשי מערכת הביטחון בישראל ולעדכנם כי לא ניתנה בשום שלב הוראה לבצע ירי לישראל, ודאי שלא לגוש דן.

ראשי המשלחת לא השתכנעו ותקפו את ראש ארגון הטרור העזתי: "אתה משקר! דם תושבי עזה שייפגעו מתגובת ישראל יהיה על ידיכם! אתם תביאו במו ידיכם לחורבנה של רצועת עזה ומיטוט משטרכם, ומה שחמור מאוד הוא שהימרתם על ביטחוננו האישי כאשר בזמן שהותנו בעזה ביצעתם שיגור טילים לתל אביב!", כך על פי הפרסום.

לפני ואחרי: כך נראים תשתיות הטרור בעזה לאחר תקיפתם

 

אלון מליק

אלון מליק