8 אחים ואחיות שכולים, כולם תושבי ברוכין שבשומרון, חברו יחד להקמה מחודשת של "" לזכר אחיהם שנפלו.

לאחרונה בעקבות ההתפתחות של היישוב והבנייה באזור, "מצפה אחים" שהוקם ב-2003 הועתק ונבנה מחדש. לפרויקט חידוש המקום התגייסו קרן One Israel Fund, המועצה האזורית שומרון והיישוב ברוכין, כאשר לאורך כל הדרך התגייסו כלל התושבים לשדרוג האתר החל משירותי אדריכל ועד לבניית המקום בפועל.

בסוף השבוע האחרון, התקיים טקס חנוכת המבנה בהשתתפות משפחות הנופלים, רב היישוב הרב מאיר הילביץ, ראש המועצה האזורית שומרון , התורמים: פיל וננסי רוזנבלט וילדיהם ונכדיהם, הרבי וחנה זקריאן, הלן פרידמן, יו"ר One Israel Fund , הרב דוד מרכוס, מח"ט אפרים עידן כץ ותושבים רבים.

צופיה אונגר, אחותו של סרן אריאל חובב הי"ד, נשאה באירוע דברים יחד עם בעלה עמיחי אונגר ששכל את אחיו ירון אונגר וגיסתו אפי בפיגוע ירי כשהיו בדרכם מקריית מלאכי לבית שמש.

"מצפה אחים נקרא על שם אחינו שאינם נמצאים כאן היום אבל הוא גם מרמז עלינו, אחיהם, תושבי הישוב שאיבדו את אחיהם ושהחליטו להמשיך לחיות בכל הכוח. ליישב את ארץ ישראל ולתרום לעם ישראל בכל דרך אפשרית. זה הציווי שלנו, להמשיך בחיים, עם כל הקשיים. עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה", אמרה צופיה.

דגן בירך את התושבים ואת התורמים: "זכות להיות שותפים בפרויקט המרגש הזה. פרויקט הנצחה שבא להוסיף חיים, להוסיף אהבת חינם וערבות הדדית. "מצפה אחים" הוא כבר שנים רבות סמל של ממש, בו , אנשי המשטרה וכוחות הביטחון באמת מרגישים "בבית". אנחנו נרגשים מאד היום להוסיף קומה לפרויקט המיוחד הזה אל מול השכונות החדשות שנבנות מסביב".

הרב מאיר הילביץ אמר בחנוכת המקום: "מאוד מרגש להיות באירוע כזה. מתוך הרוח של הקדושים האלו, אנחנו מוסיפים אהבה ומארחים את חיילי צהל היקרים".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא