שני שמיר ז"ל במסר מרגיע למשפחה שעות לפני האסון. צילום: חדשות עשר

כמעט יממה עברה מאז האסון הכבד בשיטפון בנחל צפית שבערבה, בו נספו 10 בני נוער, תלמידי כיתה י"ב, שהיו במהלך טיול גיבוש לקראת שנה הבאה בה תכננו להיות במכינת "בני ציון" שבתל אביב. לאט לאט מתחילות לזלוג עדויות מצמררות אודות ההתכתבויות האחרונות של הנספים באסון.

בני משפחתה של שני שמיר שיתפו כי בשל החשש ממזג האוויר הסוער, שני ניסתה להרגיע אותם ושלחה ביום רביעי תמונה שלה מהערבה לצד הכיתוב "אני חיה".כמו כן, בערב לפני השיטפון הקטלני צילמה שמיר את מסלול הטיול בו טיילה קבוצת התלמידים מהמכינה. "אנחנו רואים פה שיטפון, לא רואים את הגודל שלו אבל הוא ממש גדול, וגם עמוק", אמרה בסרטון.

ההתכתבות של מעיין ברהום ז"ל שעות לפני האסון. צילום: "החדשות"

 

גם מעיין ברהום ז"ל שלחה הודעה מתלוצצת ומקאברית שהפכה למציאות. לאחר שהתבקשה לעדכן מהטיול, השיבה: "ברור ברור יחופר, אלא אם כן נסחפתי בשיטפונות. יכול להיות מצחיק אם כן". אתמול מצאה ברהום את מותה בשיטפון העז בנחל צפית יחד עם עוד 9 מחבריה.

כזכור, אתמול פורסמה התכתבות מטרידה של קבוצת הוואטסאפ של התלמידים בה הם שיתפו את החברים על הפחד והחששות בעקבות מזג האוויר: "אנחנו נמות בשיטפון, זו התגרות בגורל", נכתב בה בין היתר. נבואה שהגשימה את עצמה.

צילום: צילום מסך "החדשות"
צילום מסך: וואטסאפ

 

"אנחנו ערוכים היטב…יהיה כיף, רטוב וחוויתי"

הטיול התקיים למרות תנאי מזג האוויר הקשים – וחששות התיכוניסטים. כבר ביום שני, עם הצטברות הדיווחים על מזג האוויר הסוער, החלו המשתתפים להביע דאגה: מהתכתבויות שפורסמו כי אנשי המכינה שידרו מסרים מרגיעים.

אחת המשתתפות שאלה "יש טיול למרות מזג האוויר?" ונענתה על ידי צוות המכינה במילים הבאות: "כפי שכמה מכם שמו לב, בחלק מהימים של הטיול יכול להיות שיהיה מזג אוויר גשום באיזור הדרום. הטיול כמובן עדיין מתקיים."

ההתכתבות עם מנהלי המכינה. צילום: החדשות

 

בהמשך נכתב: "אל דאגה, אנחנו ערוכים היטב לטיול והמכינה וידאה עם הגורמים המתאימים. יהיה כיף, רטוב וחוייתי". אחת המשתתפות בטיול שנספתה באסון תהתה האם הטיול עדיין יתקיים בנחל צאלים, וצוות הגיוס השיב לה: "אם לא יהיו שיטפונות הוא יהיה בנחל צאלים. כרגע יצאו להכנה חבר'ה להכין מסלול אחר שלא עובר בנחל והוא יהיה בטוח לטיול".

ההתכתבות עם מנהלי המכינה. צילום: "החדשות"