2:17 25/11/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "מציון תצא תוכנה"

"מציון תצא תוכנה"

לכבוד יום ירושלים התכנסה הממשלה לישיבה מיוחדת ואישרה שורת החלטות לפיתוח ולחיזוק ירושלים, בהן תכנית חומש בעלות של 850 מיליון שקלים

לכבוד יום ירושלים: אישרה הממשלה שורת החלטות לפיתוח וחיזוק ירושלים ובראשן תכנית חומש בעלות 850 מליון ש"ח. הבוקר התכנסה הממשלה לישיבה חגיגית באתר הגן הלאומי "נחל רפאים" (עין לבן), לרגל יום ירושלים. הממשלה אישרה שורה של החלטות לקידום ירושלים, בהם תכנית היובל לפיתוח כלכלי של הבירה.

רה"מ נתניהו: "אנחנו משקיעים כמעט מיליארד שקל בפיתוחה של ירושלים. ירושלים משנה את פניה. יש כאן התפתחות טכנולוגית מעניינת. מציון תצא תורה – והיא יוצאת מישיבות; מציון תצא תוכנה – והיא יוצאת מהחברות החדשות שאנחנו מטפחים אותן". אמש נשא ראש הממשלה נתניהו נאום במליאת הכנסת ובו בירך את ירושלים וסיפר על הפיתוחים הצפויים בבירה.

בפתח הישיבה קרא ראש עירית ירושלים, ניר ברקת, לממשלה לעצור את מעבר משרדי הממשלה ואת מעבר תאגיד השידור הציבורי מירושלים. ברקת פנה אל השרים וקרא להם "לתת דוגמא אישית ולהעביר יותר ויותר משרדי ממשלה לירושלים. זה הזמן לחזק את ירושלים".

תכנית חמש השנים לפיתוח ירושלים מבוססת על 800 מליון שקל שיבואו מתקציב המדינה ועוד 50 מיליון שקל שיבואו מתקציב העירייה. התכנית מתמקדת בחמישה תחומים: תיירות, תעשייה, אקדמיה, איכות חיים והמגזר העסקי.

ירושלים תמותג כעיר תיירות בינלאומית בהשקעה של 137 מליון שקל. המיתוג יכלול קיום כנסים בינלאומיים בירושלים ותכניות לפיתוח תשתיות תיירות ומוצרי עוגן תיירותיים.

בתחום התעשיות המתקדמות, יושקעו כ-160 מליון שקל לקידום שיתופי פעולה מקומיים ובינלאומיים בין התעשייה לאקדמיה. חברות הטכנולוגיה הפועלות בעיר יחוזקו ויתומרצו. ירושלים תהפוך עיר אקדמיה בהשקעה של 77 מליון שקל. כמו כן, יופעלו תכניות להגדלת מספר הסטודנטים והגדלת תחומי הלימוד הנלמדים בירושלים, באמצעות שיתופי פעולה של מוסדות קיימים וחדשים.

בתחום איכות החיים, הכוונה לפעול באמצעות פיתוח פיזי בסכום של 163 מיליון שקל לשיפור איכות החיים בעיר. יפותחו פארקים, מסלולי אופניים ופרויקטים בתחום התשתיות. לפיתוח וחיזוק המגזר העסקי בירושלים יוקצו 90 מליון שקל.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ליצמן ונתניהו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו: "מקווה שליצמן לא יתפטר, נמצא פתרון"

ההודעה הדרמטית של שר הבריאות על התפטרותו מהממשלה בעקבות עבודות תחזוקה בשבת גרמה לסערה במערכת הפוליטית. גלאון השתלחה: "מפלגתו תמשיך לינוק מעטיני השלטון"