לפחות בני אדם נספו לפנות בוקר (ג’) ו-1 נפגעו בדרגות פציעה שונות, כתוצאה משריפות ענק שפרצו החל מאמש באזור המיוער סמוך לאתונה שביוון. עשרות בתים נהרסו ויושביהם נאלצו לברוח. השגרירות מדווחת כי נכון לעכשיו אין במצוקה וכי מצבן של המשפחות הישראליות ששוהות במלון ברפינה הסמוך למוקד השריפות הוא טוב.

חיילים פעלים בשריפה שפרצה אמש (ב’) ברפינה, . צילום: רויטרס

רוב הקרבנות נלכדו באתר הנופש של חוף מאטי, כ-40 ק”מ צפונית לאתונה. מרביתם אותרו כעבור מספר שעות בתוך בתים וכלי רכב שעלו באש, יתכן תוך כדי שניסו להימלט מהלהבות.

בעקבות האסון שהחל על פי הערכות כתוצאה מגל חום כבד שפקד השבוע את יוון, הכריזו הרשויות על ופנו לבקשת בינלאומי של מטוסי כיבוי בניסיון להשתלט על להבות הענק. ספרד וקפריסין כבר נענו לקריאה והציעו מטעמן. נציב כבאות והצלה, רב טפסר דדי שמחי, שוחח הבוקר עם גורמים בכבאות יוון והציע בפעולות כיבוי שריפת הענק שמשתוללת באזור אתונה. לשכת רה”מ ומשרד החוץ הציעו , אולם בשלב זה השלטונות היוונים מוסרים שהשתלטו על השריפות והודו על הנכונות.

לאור ההתחממות במזג האוויר, בכבאות והצלה מבקשים מהציבור להקפיד מאד גם כאן על בטיחות אש ולהימנע מהדלקת אש בשטחים פתוחים שלא לצורך.

עשן כבר מיתמר מעל מקדש האקרופוליס באתונה. צילום: רויטרס

 

על פי סוכנות הידיעות רויטרס, מדובר באירוע השריפה החמור ביותר בחצי האי הפלופונזי בעשור האחרון.

התחממות גלובלית?

פוקד בתקופה האחרונה את יבשת אירופה, ושריפות החלו להשתולל אף בצפון הקר של היבשת. בצפון שוודיה נאלצו הרשויות לפנות מספר כפרים הסמוכים לחוג הארקטי ולפנות לעזרה מנורבגיה השכנה ומאיטליה, המתמודדות בעצמן עם רבות.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.