No Tag To Print

צילום: אוון אל-אמין, שאטרסטוק

מצבו הרפואי של טראמפ יציב, ייתכן וישתחרר מחר מבית החולים – כל הפרטים

הנשיא שוהה בבית החולים הצבאי 'וולטר ריד'; ג'ו ביידן הודיע כי הוא מתפלל להחלמתו וכי הסיר מקמפיין הבחירות פרסומים שליליים

לא להאמין שרק לפני מספר ימים נערך העימות, בו נראה הנשיא טראמפ ממוקד מטרה ולוחמני במיוחד, וביום שישי לפנות בוקר, 32 ימים לפני הבחירות, הוציא הנשיא הודעה בה נאמר שהוא ואשתו נמצאו חיוביים לנגיף הקורונה.

מאז ארה"ב גועשת ורועשת, שידורים חיים מסביב לשעון. בבוקר יום שישי, יצאה הודעה מהבית הלבן בה נמסר שהנשיא ואשתו פיתחו תסמינים קלים, אך הם חשים בסך הכל טוב. עוד נמסר שכל פגישותיו, הופעותיו והעצרות הפומביות בוטלו בשלב זה. באותו ערב יצאה הודעה נוספת שהנשיא פיתח חום ותסמינים נוספים, ולכן בעצה אחת עם רופאיו הוחלט שהוא יעבור להמשך טיפול במרכז הרפואי הצבאי "וולטר ריד" שנמצא בסמוך לבית הלבן, ואכן זמן קצר לאחר מכן, צעד הנשיא בכוחות עצמו, עם מסכה על פניו ונופף לשלום בדרכו למסוק שהטיס אותו למרכז הרפואי.

המרכז הרפואי הצבאי "וולטר ריד" ערוך בדיוק למצבים כאלו: קיימת שם סוויטה נשיאותית, בה נמצאת כל המערכת והמעטפת הדרושה לנשיא בכדי להמשיך ולתפקד כרגיל. הנשיא ממשיך להחזיק בכל סמכויותיו, כולל בתפקידו כמפקד העליון של הצבא. הנשיא טראמפ בין ה-74, בסה"כ בן אדם בריא, לא סובל מסוכרת או מחלות לב, הוא לא מעשן, לא שותה, רק סובל ממעט עודף משקל ועובד מסביב לשעון.

במהלך השבת ערכו רופאיו מסיבת עיתונאים, בה מסרו שמצבו של הנשיא טוב. עוד אמרו הרופאים בשם הנשיא כי מבחינתו הוא מוכן לחזור לעבוד בבית הלבן כבר עכשיו. בשבע בערב, באופן מפתיע דיבר הנשיא בעצמו במהלך של כארבע דקות, הוא נראה מאושש ונשמע קוהרנטי לחלוטין. הוא סיפר על השתלשלות העניינים ואמר שאכן הגיע למרכז הרפואי כשהוא לא חש בטוב, אבל היה לו חשוב לקבל את הטיפול ההולם מהר ככל האפשר כדי להתאושש ולחזור לעבוד, לא רק בשביל ארה"ב כפי שציין, אלא בשביל העולם כולו. הוא אף אמר שהימים הקרובים הם המבחן האמיתי לגבי מצבו.

עסקים כרגיל. צילום ארכיון: רויטרס

מאז כניסתו לבית החולים, הולך ומתגבר קהל של מאות תומכים סביב בית החולים.  נכון להיום (ראשון), מצבו של הנשיא טראמפ טוב ויציב. הנשיא ללא חום, ללא צורך בטיפול בחמצן, והוא הולך ללא כל קושי. כל התפקודים שלו תקינים, והוא מטופל בקוקטייל תרופות ע"י הרופאים הטובים בעולם ושומר על מצב רוח טוב. במידה ומצבו ימשיך להשתפר, הוא צפוי להשתחרר כבר מחר מבית החולים. עוד נמסר, כי הוא ממשיך לעבוד ולמלא את תפקידו כנשיא, וכן גם ממשיך לתדרך את צוות קמפיין הבחירות שלו כל העת.

ביום שישי הודיע ג'ו ביידן כי הוא מתפלל להחלמתו של הנשיא ואשתו, ושמהקמפיין הוסרו כל הפרסומים השליליים על הנשיא. חלק מאנשי הצוות הקרוב של הנשיא נמצאו חיוביים, וביניהם כריס כריסטי – מושל ניו-ג'רזי לשעבר – שאף אושפז בבי"ח, קלי אן קונווי – יועצת בכירה לשעבר, והופ היקס יועצת הנשיא, שמשערים שדרכה נחשף הנשיא לנגיף. זה המקום לציין שג'ו ביידן ואשתו, סגן הנשיא פנס ואשתו ובני משפחתו של הנשיא, נמצאו שלילים לנגיף, ועל כן העימות האמור להתקיים השבוע בין המועמדים לסגן הנשיא, יתקיים כמתוכנן. העיניים נשואות לשבוע הבא ב-15 לחודש, בו אמור להתקיים במיאמי פלורידה העימות השני בין הנשיא לביידן. העימות השני שונה במתכונתו מהעימות הראשון והוא יתנהל כדיון פתוח, בו למועמדים יוצגו שאלות ע"י בוחרים פוטנציאלים. באם יערך העימות או לא ובאיזו מתכונת – הכל תלוי כמובן, במצבו של הנשיא.

היום יום ראשון ואין מסחר בבורסה, אך בשישי עם היוודע מצבו של הנשיא החלו ירידות שערים בבורסות באירופה ולאחר מכן בארה"ב, אבל מאז המצב התמתן. בישראל, אזרחים מן השורה ורבנים התפללו לרפואתו של הנשיא טראמפ, דונלד בן פרד, ביניהם הרב אפרתי והרב יצחק זילברשטיין חבר מועצת גדולי התורה, שאף קרא להרבות בתפילות לרפואת הנשיא.

It is not Android