אירוע אנטישמי חמור בצרפת: מצבות בבית-קברות בקרבת חוללו עם גרפיטי של . בנוסף הושחתה אנדרטה לזכר חללי השואה שנמצאת גם היא בבית הקברות.

לפי הרשויות בצרפת, מעשה השנאה התבצע במהלך השבוע שעבר, בסך הכל רוססו בצלבי קרס 37 מצבות. לפי שעה לא ידוע האם נעצרו חשודים במעשה.

שר הפנים הצרפתי ביקר במקום במהלך יום שישי וצייץ לאחר מכן בטוויטר: "נעשה הכל כדי לעצור את מי שביצעו זאת".

בפיגוע ירי בעיר שטרסבורג בשבוע שעבר נהרגו ארבע בני-אדם. לפי הפרסומים של המשטרה צרפתית, המחבל שריף צ'קאט עבר תהליך של "הקצנה איסלאמיסטית".

בקהילה היהודית בצרפת מתלוננים בתקופה האחרונה על עלייה בלגיטימיות לשיח אנטישמי על רקע מחאת "האפודים הצהובים". בין היתר במהלך ההפגנות בשבועות האחרונים נשמעות צעקות חוזרות כי הנשיא עמנואל הוא "בובה" ו-"זונה" של היהודים.

נשיא עמנואל מקרון. צילום: רויטרס

הלגיטימיות לשיח הרואה ביהודים אחראים לבעיותיה של אירופה אינה מתחדשת רק בצרפת. סקר של ה- CNN שפורסם בחודש שעבר מגלה עלייה בלגיטימציה לאנטישמיות "הישנה" באירופה, ולדעות הקדומות הרואות ביהודים תאבי כוח וכסף.

בסקר הנרחב שבו תושאלו למעלה מ- 7,000 אירופאים – ענו למעלה מרבע מהם כי הם מאמינים שליהודים ישנה השפעה רבה מדי במגזר העסקי ובכלכלה. עשרים אחוזים מאמינים שליהודים ישנה השפעה רבה מדי בתקשורת ופוליטיקה, ועשרים אחוזים מאמינים כי האנטישמיות היא תגובה "להתנהגותם של היהודים".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.