. צילום: יח"צ

 

כשהישראלי בן ימינו שומע את המילים '' או ' ישראל' – הוא אולי רואה בדמיונו טקסטים כבדים, בשפה קשה, שהוא מתקשה לקרוא ולהבין. הוא יודע שיש שם אוצרות רוח כבירים, חוכמה עמוקה, תרבות עשירה, ושורשים שמהם צמחה הרוח היהודית לדורותיה – אבל המחסום נראה לו בלתי-עביר. כל זה הוא נחלת העבר. עכשיו יש '', בהפצת

סדרת הספרים החדשה – 'סודות היהדות' – שנערכה על-ידי מרכז , בהכוונת הרב עדין אבן-ישראל (), באה לענות בדיוק על הצורך הזה, ולהפוך את אוצרות היהדות קריאים ומובנים לכל אדם.

עכשיו החוכמה הטמונה במורשת היהודית מוגשת לציבור הרחב בשפה עכשווית, בארבעה כרכים מהודרים.

כל אחד מארבעת הכרכים מגיש סוגה ייחודית מתוך אלפי שנות יצירה יהודית –

התורה: חמישה חומשי תורה;

החכמה: ספרות התלמוד והמדרשים (חז"ל);

המחשבה: מחשבת ישראל, קבלה, מוסר וחסידות;

ההלכה: ספרות ההלכה.

גב מארז סודות היהדות. צילום: יח"צ

 

ייחודה של הסדרה בהגשת הטקסט המקורי, לצד ביאור קצר ועזרי התמצאות, בדרך המאפשרת לקורא לגעת בכוחות עצמו במקורות (כרך ההלכה הוא היחיד שנכתב כולו בלשון ימינו, כדי לעשות את הדברים בהירים ופשוטים).

יש כאן עולם שלם של תרבות רוח יהודית. מי שמבקש למשל לעקוב אחר פרשת השבוע, יוכל לקרוא אותה בכרך 'התורה', ולמצוא בשולי העמודים הפניות להרחבה לכרכים האחרים בסדרה.

הכרכים הבאים – 'החכמה' ו'המחשבה' – מסודרים בדרך נוחה ונעימה, לפי נושאים, ההופכים את הקריאה בהם מרתקת ומהנה.

בסדרה הזאת תמצאו כל מה שצריך לדעת על היהדות: פרשת השבוע, חגים, מנהגים, סיפורים, ותובנות המקיפות את כל תחומי החיים – זוגיות והורות, היריון ולידה, תקווה וייאוש, שמחה וכעס, שיפוטיות ונבואה, בית המקדש והעולם הבא, גאולה ותחיית המתים ועוד.

זו סדרה מפוארת ומחכימה, שהיא פריט חובה לכל בית ישראלי.

פועל כבר למעלה מחמישים שנה למען הנגשת הידע היהודי לכל אדם באשר הוא. הרב עדין אבן–ישראל (שטיינזלץ) זכה להכרה בין-לאומית כאחד מהוגי הדעות היהודים החשובים בעידן המודרני. פרשנותו בשפה עכשווית ובהירה מקיפה את הקאנון היהודי – התנ״ך, המשנה והתלמוד בשלמותם. כתב עוד ספרים רבים בכל תחומי היהדות, ובפרט בחסידות. זוכה פרס ישראל למדעי היהדות 1988 ועיטור נשיא המדינה 2012.

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.