מפקד חיל האוויר של עזיז נאסירזאדה

באיראן מגיבים היום (ב') לתקיפה שביצעו כוחותינו במטרות איראניות בסוריה. מפקד חיל האוויר האיראני, עזיז נאסירזאדה אמר כי ארצו "לא יכולה כבר לחכות למלחמה מוחצת עם ישראל – שתביא לסופה". לטענתו, הכוחות האיראניים החמושים כבר "ערוכים ליום שבו נראה את השמדת ישראל".

 

כזכור, מטוסי קרב של צה"ל תקפו הלילה בשטח מטרות צבאיות השייכות לכוח קודס האיראני, וכן סוללות הגנה אווירית סוריות. בתגובה טענו בסוריה: "הפלנו עשרות יעדים עוינים ששיגר האויב הישראלי לעבר אדמות ".

ברוסיה דווח כי ארבעה חיילים סורים נהרגו כתוצאה מהתקיפה. התקיפה נגד יעדי כוח קודס בוצעה בתגובה לשיגור טיל קרקע-קרקע שבוצע אמש על-ידי כוח איראני משטח סוריה לשטח ישראל, וכוונה לפגוע בצפון רמת הגולן. הטיל יורט על ידי לוחמי "כיפת ברזל".

דובר צה"ל מסר כי "התקיפה האיראנית לעבר שטח ישראל אתמול היא הוכחה נוספת וברורה לכוונה העומדת מאחורי ניסיונות ההתבססות האיראנית בסוריה, ולסכנה שהם מהווים למדינת ישראל וליציבות האזורית. צה"ל ימשיך לפעול באופן תקיף ונחוש כנגד ההתבססות האיראנית בסוריה. כמו כן, צה"ל רואה במשטר הסורי אחראי לנעשה בשטחו ומזהיר אותו מלפעול או לאפשר פעולה נגד ישראל". עוד נמסר כי הירי בוצע מאזור בסוריה בו אסור לאיראן לפעול.  אתר החרמון לא יפתח היום למבקרים.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.