הרב מנחם מנדל פרץ, מפקד זק"א צרפת מתריע: – אנחנו סופרים פה גופות ואתם עדיין מתלבטים על הבידוד

הקורונה בצרפת גובה קרבנות רבות של יהודים. מתנדבי זק״א מטפלים בכאב ובדמעות וקוברים בכל יום יהודים שנפטרו לאחר שנדבקו בנגיף.

המגפה הקשה המשתוללת בעולם קוטלת אנשים נשים וגם צעירים, באירופה המגפה גובה מאות אנשים בכל יום ולצערנו בין המתים גם יהודים אשר הנגיף הקשה והמסתורי מכריע את מערכות הנשימה והם מחזירים את נשמתם לבורא בצורה אכזרית לבד מבלי יכולת להיפרד מבני המשפחה.

מפקד זק״א צרפת ומנהל חברה קדישא בפריז הרב מנחם מנדל פרץ מספר בדמעות ומתאר את הבהלה הגדולה באירופה בכלל ובצרפת בפרט, ״אנחנו נמצאים ברגעים קשים, יש לנו עבודה קשה מאוד, בימים אלו אנחנו מטפלים בכל יום ביהודים שנפטרו כתוצאה מהנגיף. יהודים חברי הקהילות היהודיות בצרפת מתוכם גם רבנים חשובים שהנגיף חדר לגופם ותוך ימים נפטרו ביסורים קשים. קשה עד מאד לתאר את המצב עם מה שאנחנו מתמודדים כאן יום יום".

יהודה משי זהב יו״ר זק״א: "מתנדבי זק״א ברחבי העולם נלחמים גם במצב קשה זה על כבודם של המתים ועובדים קשה מאוד כדי להביא כל אחד ואחד לקבורה, אנחנו נעשה כל מאמץ ובכל דרך אפשרי כדי לסייע להביא יהודים לקבר ישראל״.
"אני רוצה להודות לשר הפנים הרב אריה דרעי, לשר הבריאות הרב יעקב ליצמן, למנכ"ל משרד הבריאות מר משה בר סימן טוב, לפרופ' שלמה מור יוסף מנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה, אשר נרתמו למשימה החשובה באישור הבאתם של יהודים לקבורה בישראל על פי כללי ההלכה היהודית".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.