מפקד גל"צ שמעון אלקבץ. צילום: פלאש 90
מפקד גל"צ . צילום: פלאש 90

מפקד גלי צה"ל שמעון אלקבץ, ההחלטה שלך להשעות את בגלל שמתחה ביקורת חריפה על היא שילוב של חוצפה ובלבול. חוצפה, משום שהתחנה שעליה אתה מפקד מייצרת בליל של השמצות וגידופים כלפי כל מוסד ואישיות ציבוריים מידי שעה. שלל המגישים והמגישות בתחנה, מרינו צרור ועד , סונטים בראש הממשלה, בשרים, בכנסת, בית המשפט, צה"ל והמשטרה, דבר יום ביומו, ובצדק. זהו תפקידם. ובכל זאת, רק את עירית לינור, באקט פחדני משהו, הדחת מהתחנה לזמן קצוב בגלל ביקורת צורמת, אך לא חריגה.  

בלבול, משום שגלי צה"ל, כשמה, היא תחנה ציבורית. היא בבעלותנו, הציבור, ולא בבעלותך. אתה פקיד. אמנם עם שיקול דעת וסמכויות עריכה, אבל עדיין פקיד. תפקידך לשמור על לפיד חופש הביטוי בכלי התקשורת עליו אתה מופקד, לא לחלק ציונים בנימוסים והליכות.

איש אינו חסין מביקורת. ראש הממשלה, שר הביטחון, הרמטכ"ל, שופטים, פקידים וכן, אפילו נשיא המדינה. זו מהות הדמוקרטיה. ביקורת, מטבעה, יכולה להיות מנומסת או בוטה. בשנייה שבה נתחיל לסנן ולסווג ביקורת לפי העוצמה שבה היא מכה בעור התוף של השקפת העולם שלנו, נאבד שליטה. היום זה אתה, שמעון אלקבץ. מחר יבוא מפקד אחר וידיח מגיש שירהיב עוז למתוח ביקורת על שר הביטחון בשידור. פעם מימין, פעם משמאל. אין לדבר סוף.

ביממה האחרונה, מאז פורסמה ההחלטה להשעות את לינור, מתגלה כיצד ניסו גורמים בכירים בצה"ל להצר את צעדיהם של שדרים בתחנה שאינם מיישרים קו לפי עמדות המטכ"ל. עיקר החיכוך הוא סביב פרשת אזריה, שעדיין מבעבעת בציבוריות הישראלית. התערבות בתכנים המשודרים מצד קצינים בכירים בצה"ל וניסיון להשפיע עליהם הם חוצפה ובריונות של מי שאינם מבינים מהו וכיצד מתנהל כלי תקשורת.

גלי צה"ל אינה רכושם הפרטי של מפקדיה. גלי צה"ל היא רכוש הציבור, והמגישים בתחנה הם נציגיו. ממילא, סתימת פיותיהם היא סתימת פיות הציבור. והפעם, יש לקוות, הציבור לא יעבור על כך בשתיקה.

עירית לינור באולפן הפטריוטים
עירית לינור באולפן הפטריוטים
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.