מפקד צוות בבה"ד 1 הושעה לשבוע לאחר תלונות קשות שהגיעו מצד חייליו על התנהגות בלתי נאותה. כך דווח לראשונה באתר '0404', עוד לפי הדיווח לאחר שבוע ההשעיה חזר הקצין לפקד על אותו הצוות.

חיילי צה"ל בתרגיל ניווט. צילום: פלאש 90
צוערים בתרגיל ניווט. צילום אילוסטרציה: פלאש 90

הצוערים טענו כי המפקד של צוות 10 בגדוד הדס נהג כלפיהם באלימות. בין היתר התלוננו כי  השליך המפקד בקבוק לעבר אחד החיילים, נעץ "בצחוק" סיכת מהדק בחייל במהלך הכנת תרגיל, הצליף עם אנטנה של מכשיר קשר בצוער אחר וכרך חבל טיפוס סביב צווארו של צוער נוסף. כמו כן נטען כי השחית ציוד של צוער אחר כענישה.

מפקד בה"ד 1 זימן את מפקד הצוות לבדיקה, במהלכה טען האחרון כי הדברים אינם מדויקים. מטעם גורמים המעורים בפרשה נמסר כי בחלק מהמקרים נמצא שהחיילים צדקו. כאמור לאחר הבדיקה השעה מפקד בה"ד 1 את הקצין לשבוע ימים אך לפני מספר ימים הוא חזר לתפקידו.

אותם הגורמים הוסיפו כי בעקבות המקרה הקצין לא יקודם וישחורר מהצבר בעוד כחודש ימים בתאריך השחרור המקורי שלו. מטעם מקורבים לחיילים נמסר ל '0404': "בושה וחרפה שצה"ל מחזיר מפקד שסרח. הוא היה צריך להדיח אותו ולא לתת לו להמשיך עד לסיום הקורס. העובדה שהוא הושעה, אומרת את הכל".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: ״מדובר באירוע חריג שתוחקר וטופל באופן מיידי ע"י מפקד בה״ד 1. עם קבלת טענות הצוערים הוחלט להשעות את מפקד הצוות לשבוע ימים לצורך תחקור האירוע ובסיומו ולאחר שהובהר שנעשו מתוך טעות בשיקול דעת ולא רשלנות, הוחזר הקצין לתפקידו להמשך הקורס. הלקחים מהאירוע הוצגו לכללי סגלי המפקדים בבה״ד על מנת למנוע הישנות מקרים דומים בעתיד״.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא