9:49 24/02/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > מפקדו של אלאור אזריה מונה למח"ט באיו"ש

מפקדו של אלאור אזריה מונה למח"ט באיו"ש

שורה של קידומים בצה"ל ובמטכ"ל: בהמלצת הרמטכ"ל ובאישור שר הביטחון ימונו סא"ל דוד שפירא, מפקדו של אלאור אזריה, למח"ט ביו"ש וסא"ל נריה ישורון למח"ט עוצבת הבשן

סא"ל דוד שפירא. צילום: פלאש 90
סא"ל דוד שפירא. צילום: פלאש 90

סביר להניח שידיעה מהסוג הזה לא הייתם קוראים באתרי אינטרנט אילולא קידומו של אחד הקצינים שהיה חלק מאחת הפרשיות הביטחוניות שעוררו סערה בשנתיים האחרונות, פרשת אלאור אזריה. הרמטכ״ל גדי איזנקוט אישר את קידומו של מי שהיה מפקד הגדוד של אלאור אזריה בזמן האירוע, סא״ל דוד שפירא. בסיכום דיוני שיבוצים הוחלט למנות אותו למפקד חטיבה מרחבית או בנימין או שומרון באוגדת יהודה ושומרון.

קידום מעניין נוסף הוא של סא״ל נריה ישורון שבהמלצת הרמטכ"ל ימונה למפקד חטיבת יפתח בעוצבת הבשן ויועלה לדרגת אל״ם. ישורון הוא הקצין שהורה במהלך "צוק איתן" על ירי "מטח של כבוד" לעבר מרפאה בעזה לזכר סרן דימה לויטס הי"ד שנהרג יום קודם לכן מירי מחבלים מאותה מרפאה.

גם במטכ״ל יחולו כמה שינויים לאחר ששר הביטחון אביגדור ליברמן אישר את המלצת הרמטכ״ל. לתפקיד ראש אגף המודיעין ימונה מפקד הגיס הצפוני והמכללות הצבאיות, אלוף תמיר היימן. לתפקיד ראש אגף המבצעים ימונה ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, אלוף אהרון חליוה. לתפקיד מפקד פיקוד הדרום ימונה ראש אגף המודיעין, אלוף הרצי הלוי.

לתפקיד מפקד פיקוד המרכז ימונה ראש אגף התקשוב וההגנה בסייבר, אלוף נדב פדן. לתפקיד ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה ימונה ראש חטיבת המבצעים, תת- אלוף איציק תורג׳מן, שיועלה לדרגת אלוף. לתפקיד ראש אגף התקשוב וההגנה בסייבר ימונה תת-אלוף ליאור כרמלי, שיועלה לדרגת אלוף. לתפקיד מפקד הגיס הצפוני והמכללות הצבאיות ימונה תת- אלוף אמיר ברעם, שיועלה לדרגת אלוף. ולתפקיד מפקד ביה״ס לפו״ש ומפקד הגיס המטכ״לי ימונה ראש חטיבת התורה וההדרכה, תת- אלוף מוטי ברוך, שיועלה לדרגת אלוף.

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

אזהרת מסע למטיילים בקולומביה: "סיכון עקב פשיעה וטרור"

במשרד החוץ קוראים לתרמילאים להמנע מהתאכסנות במקומות המזוהים עם תיירים ישראלים. עיקר התמקדות ההודעה: "באזורי תיירות"