19:19 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > מפלגת השלטון בגרמניה נגד ה-BDS: "אנטישמים"

מפלגת השלטון בגרמניה נגד ה-BDS: "אנטישמים"

מפלגתה של מרקל בהתבטאות נחרצת נגד ארגון ה-BDS: "מדובר באנטישמיות גסה המסתתרת מאחורי אנטי-ציונות".

מתפכחים? מפלגת השלטון בגרמניה, מפלגת האיחוד הנוצרי-דמוקרטי, בראשה עומדת הקנצלרית אנגלה מרקל, יצאה בהתבטאות נחרצת נגד תנועת ה-BDS, כך פורסם ב-nrg. "מי שקורא היום להחרמת מוצרים ישראלים תחת דגל ה-BDS, מדבר באותה שפה בה דיברו כאשר קראו שלא לקנות מיהודים, מדובר באנטישמיות גסה המסתתרת מאחורי אנטי-ציונות" כך לשון ההודעה.

הדברים נאמרו במסגרת החלטה שעברה בוועידה השנתית של מפלגת השלטון, שהשוותה בין פעילות ארגון ה-BDS לבין פעילות הנאצים.

אנגלה מרקל. אוליבר פיטוסי/פלאש90
אנגלה מרקל. אוליבר פיטוסי/פלאש90

מנהיגת המפלגה הקנצלרית מרקל, סופגת ביקורות רבות, גם ממפלגתה שלה, על המדיניות הרכה שהיא מנהיגה בנושא ההגירה. לדעת רבים מדיניות קליטת הפליטים החופשית של מרקל מסכנת את ביטחונה של גרמניה, שתהיה מעתה חשופה יותר לטרור איסלמי.

הלחץ הרב שמופעל על מרקל נותן את אותותיו כאשר רק בימים האחרונים התבטאה מרקל נגד לבישת רעלות, בורקה וכיסויי פנים מלאים: "הכיסוי המלא אינו מקובל בארצנו, זה צריך להיות מחוץ לחוק", אמרה.

בוועידה נכח גם מנהל אגף קשרי חוץ של הליכוד, אלי חזן, שהוזמן במסגרת שיתוף הפעולה בין מפלגת השלטון הגרמנית לליכוד. "הקשר בין מפלגתה של מרקל לבין הליכוד של נתניהו הוא קשר עמוק. ראיתי כאן המון תמיכה בישראל ושיתוף הפעולה שבינינו הולך ומתעצם. התמיכה בישראל היא חלק מהמצע של המפלגה" כך חזן.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך תוכן, ערוץ 20.
ניר מועלם
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

אלאור אזריה. צילום: פלאש 90

אלאור אזריה הגיש בקשת חנינה מנשיא המדינה

אחרי שקוצר עונשו של אזריה בארבעה חודשים, פנה היום לוחם כפיר לשעבר לשחרור מיידי ומודה ששגה בחיסול המחבל: "בדיעבד בלבד, הירי במחבל היה טעות מבצעית"