משפחה ישראלית המתגוררת בטורנטו, קנדה התפלאה לגלות במהלך החג כי מפת-עולם שהזמינה ורכשה באמצעות אתר האינטרנט , אינה כוללת את .

מפה שנרכשה באמאזון ושמה של ישראל הושמט ממנה והוחלף בפלסטין
המפה עצמה ללא אזכור שמה של ישראל

מדובר במפת קיר המוצעת למכירה על ידי חברה בשם wond3rland, כאמור באמצעות ענקית המכירות ברשת אמזון. בעת שניגשו בני המשפחה לתלות את המפה על הקיר גילו להפתעתם ששמה של ישראל לא מצוין על גביה כלל, בשטח בו מופיעה ישראל במפה אין כל כיתוב, בנוסף אין כל אזכור לשמן של ירדן ולבנון. שאר מדינות האזור מופיעות לעומת זאת בשמן ובדיוק רב.

מקרא של מפה שנמכרה באמאזון ושמה של פלסטין מחליף בה את ישראל
מקרא של שנמכרה באמזון ושמה של פלסטין מחליף בה את ישראל

במקרא המצורף למפה לעומת זאת מופיע שמן של ירדן ולבנון ליד המספרים הרלוונטיים, אך שמה של ישראל לא מופיע ובמקומו מופיעה המילה "פלסטין" כשבסוגריים שמה של בירת "פלסטין" – . מבדיקה באתר אמזון שם זכה המוצר לדירוג גבוה של 4.5 כוכבים – עולה כי בדף המפרט אודות המוצר, נכתב כי החברה לא מבצעת משלוחים של המפה לישראל.

בני המשפחה שלא ציפו למצוא עיוות שכזה במפה שהזמינו התאכזבו מאוד, ובעקבות פנייתם נעשה בירור של 'ערוץ 20' מול החברה עצמה. בתגובה מטעם wond3rland נמסר כי "מדובר בטעות שנעשתה על ידי מחלקת העיצוב".  "אנחנו לא מתעלמים מקיומה של ישראל", אומרים בחברה, "זוהי טעות גדולה". עוד נמסר מטעם יצרנית המפות כי מחיקתה של ישראל והחלפתה ב"פלסטין" כבר גררה תלונות קודמות וכי "העיצוב שונה והטעות תוקנה, העיצוב החדש עם הטעות המתוקנת יושק בקרוב", הבהירו.

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.