רה”מ נשא הערב (ד’) את נאומו בגני התערוכה בת”א. בדבריו שלח רה”מ חיצים לשמאל ולתקשורת המייחלים לטענתו להפלתו ולהפלת שלטון המחנה הלאומי. חברי תנועת “” בראשה עומד נתניהו הגיעו לגני התערוכה למפגן תמיכה בעקבות החקירות המתנהלות בעניינו. עפ”י הערכות לאירוע הגיעו כ-3,000 איש בהסעות מרחבי הארץ.

נאום רה”מ במפגן התמיכה, הערב

“תודה על התמיכה בי וברעייתי האהובה שרה שצועדת איתי לאורך כל הדרך. בימים האחרונים הצפתם אותנו בתמיכה ואהבה שאני לא זוכר ואני כבר כמה שנים במקום הזה. מודה לכם מקרב לב”, אמר נתניהו בפתח דבריו.

“הבוקר אמר לי אחד מכם בחכמה ‘ביבי, לא רוצים להפיל רק אותך אלא אותנו, את כולנו, את הליכוד והמחנה הלאומי’. הוא אמר לי ‘הם יודעים שהם לא יכולים לנצח אותנו בקלפי, אז מנסים לעקוף את הדמוקרטיה ולנצח בלי בחירות’. אני אומר לכם לא בכדי. כי הם יודעים שלא בכדי אנחנו מנצחים בבחירות. הבאנו את מדינת ישראל למצב הטוב ביותר בתולדותיה, הפכנו את המדינה לכוח עולה בהרבה תחומים”.

“אתם זוכרים שתקשורת ה”פייק ניוז” פמפמה לנו במקהלה אדירה ואחידה כדרכה שאם לא ניסוג משטחי מולדת ישראל תהיה מבודדת חלשה ועזובה, זוכרים את זעקות ‘בידוד בידוד?- איך אמר אותו איש ישן עם זקן חדש, שהיה רה”מ לזמן קצר ולא מוצלח? אמר ‘צונאמי מדיני בדרך'”, שלח נתניהו עקיצה לעבר אהוד ברק.

“איזה שטויות. מדינת ישראל בפריחה מדינית חסרת תקדים. בכל היבשות ובאינספור מדינות. מכיוון שגם השמאל והתקשורת יודעים זאת אז הם מתגייסים כעת למסע ציד אובססיבי חסר תקדים נגדי ונגד משפחתי במטרה לבצע הפיכה שלטונית. המטרה שלהם היא להפעיל לחץ פסול ובלתי פוסק על גורמי האכיפה שיגישו בכל מחיר בלי קשר לאמת והצדק”, טען נתניהו.

תומכי רה”מ משיבים לעיתונאים בשירה. צילום: לירן לוי, ערוץ 20

"לא יהיה כלום". מתפקדי הליכוד במפגן התמיכה ברה"מ. צילום: אופיר לוי
“לא יהיה כלום”. מתפקדי הליכוד במפגן התמיכה ברה”מ. צילום: אופיר לוי

“משטרת המחשבות בתקשורת עובדת פול טיים, קובעת קו שכולם חייבים להתיישר לפיו ואוי למי שיסטה ממנו. קראתי היום פוסט של איש חכם ששואל איך זה שצריך לחקור את רה”מ על שיחות עם מו”ל ידיעות ולא לחקור את הח”כים שהגישו את ההצעה על החוק (הכוונה לחוק ‘ישראל היום’ -מ.ה.). רבים מהח”כים האלו קיבלו תקשורת מלטפת – את זה לא צריך לחגוג. איזו חגיגה של צביעות, מוסר כפול”, טען רה”מ.

“ראיתם את השלט בהפגנות השמאל בפ”ת: נתניהו אשם עד שתוכח חפותו. יוזם הפגנות השמאל אמר “לא נוכל להפעיל את נתניהו בבחירות אז נפיל בחקירות: אין לנו רוסים, אין לנו מזרחיים ופריפריה, אנחנו בצרות. אז ידידי אנחנו לא בצרות יש לנו מזרחיים ואשכנזים, עולים חדשים וותיקים, חילונים ודתיים, עמונה ודימונה. יש לנו את העם, יש לנו את עם ישראל ונושאי בגאון את דגל ישראל ונמשיך לשאת אותו עוד שנים”.

“התקשורת והשמאל שמשרת אותה קשה להם לקבל את זה אז מייצרים אינסוף פרשיות, כתבות וכותרות כדי שאולי משהו יתפוס אם לא צוללות אז סיגרים אז שיחות עם מו”ל, דורשים מגורמי האכיפה תנו לנו משהו לא חשוב מה. עכשיו הם מנסים לחזור על זה בפעם השלישית ביתר שאת, לא רק לי גם לרעייתי, הם לא סיפרו לציבור שהיא מלווה משפחות שכולות וילדים חולי סרטן, חיילים בודדים וניצולי שואה. במקום זה הם מעדיפים לעסוק בדברים ברומו של עולם, הנוהל להחלפת מנורה, חמגשיות, כוס התה שהוגשה לאביה הצדיק בן ה-97 על ערש דווי. איזו בושה.בוקר צהריים וערב הם נותנים כותרות מפוצצות, פרטים חדשים, התפתחויות, מצעד הנחקרים. יש שמועות שעוד מעט התקשורת תדרוש להזמין את קאיה לחקירה באזהרה”.

יכול לומר לכם את מה שאני אומר מהיום הראשון לא יהיה כלום כי אין כלום אני יודע שמה שאני אומר מבאס כמה אנשים. למשל, שמענו שלשום שבכירים פלסטינים ‘מייחלים לנפילת נתניהו בכלל החקירות’. ברור, הרי גם הם רוצים שישראל תיסוג לקווי 67′ ותקים מדינה פלסטינית בפאתי כפר סבא. גם הם יתאכזבו כי זה לא יקרה. אבל אני נאלץ לאכזב גם את עיתון ‘הארץ’ שהבוקר העיתון המכובד הזה פרסם מאמר שהציע לי באופן מפורש הצעת אתרוג. ‘רק תיסוג מיו”ש ונרד ממך’. התשובה שלי: לא תודה. אם השמאל רוצה להתעמת עמנ ו- יואיל לעשות בקלפי. ובבחירות הבאות נקבל בעז”ה ובעזרתכם 40 מנדטים”, סיכם נתניהו.

חברי ליכוד הערב בגני התערוכה. צילום: תומר נוברג, פלאש 90
חברי הערב בגני התערוכה. צילום: תומר נוברג, פלאש 90

תומכי נתניהו נשאו שלטים: “די לניסיון הפוטש”

רבים מחברי הכנסת ושרי הליכוד נוכחים במפגן ביניהם: שר התחבורה ישראל כ”ץ, שרת התרבות והספורט מירי רגב, שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס, סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי וחברי הכנסת נורית קורן, אמיר אוחנה ואורן חזן. נציגי “הליכודניקים החדשים” הודיעו שלא ישתתפו. יו”ר הקואליציה ומארגן הערב, ח”כ דוד ביטן, רמז כי מדובר בחקירות סלקטיביות והתייחס ליוזמי חוק ישראל היום ולשרת המשפטים לשעבר ציפי לבני.

המפגן הוא תגובת נגד להפגנות שמארגנים ארגוני שמאל קיצוני מול בית היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מדי מוצאי שבת בניסיון ללחוץ עליו להגיש כתב אישום נגד נתניהו בפרשות 1000 ו-2000. במוצ”ש האחרון התייצבו מנגד תומכי רה”מ. בשלטים בגני התערוכה כתבו התומכים: “שלטון החוק בשמאל הוא צחוק”, “עוד לא להכין חליפות”, “די לניסיון הפוטש” ו-“לא יהיה כלום, כי לא היה כלום”. לדבריהם מערכת החוק והתקשורת פועלות באופן סלקטיבי בעניין  נתניהו.

שמואל פלאטו שרון בעצרת התמיכה ברה"מ. צילום: תומר נוברג, פלאש 90
שמואל פלאטו שרון בעצרת התמיכה ברה”מ. צילום: תומר נוברג, פלאש 90
חברי הכנסת נאווה בוקר ודוד ביטן הערב בגני התערוכה. צילום: תומר נוברג, פלאש 90
חברי הכנסת נאווה בוקר ודוד ביטן הערב בגני התערוכה. צילום: תומר נוברג, פלאש 90
אלפים במפגן התמיכה הערב. צילום: יצחק פאפאשווילי, אתר ערוץ 20
אלפים במפגן התמיכה הערב. צילום: יצחק פאפאשווילי, אתר ערוץ 20
גם ח"כ מוטי יוגב מהבית היהודי הגיע לתמוך. צילום: אופיר לוי
גם ח”כ מוטי יוגב מהבית היהודי הגיע לתמוך. צילום: אופיר לוי
"די לניסיון הפוטש". מפגן התמיכה בנתניהו, הערב. צילום: לירן לוי, ערוץ 20
“די לניסיון הפוטש”. מפגן התמיכה בנתניהו, הערב. צילום: לירן לוי, ערוץ 20
ראש עיריית ירושלים ניר ברקת בגני התערוכה. צילום: אופיר לוי
ראש עיריית ירושלים ניר ברקת בגני התערוכה. צילום: אופיר לוי
ח"כ אורן חזן בעצרת התמיכה הערב. צילום: לירן לוי, ערוץ 20
ח”כ אורן חזן בעצרת התמיכה הערב. צילום: לירן לוי, ערוץ 20
ח"כ אמיר אוחנה מגיע לגני התערוכה. צילום: אופיר לוי
ח”כ אמיר אוחנה מגיע לגני התערוכה. צילום: אופיר לוי
ח"כ נורית קורן הערב במפגן התמיכה בגני התערוכה. צילום: אופיר לוי
ח”כ נורית קורן הערב במפגן התמיכה בגני התערוכה. צילום: אופיר לוי
תומכי רה"מ, הערב בגני התערוכה. צילום: לירן לוי, ערוץ 20
תומכי רה”מ, הערב בגני התערוכה. צילום: לירן לוי, ערוץ 20
תומכי רה"מ, הערב בגני התערוכה. צילום: לירן לוי, ערוץ 20
תומכי רה”מ, הערב בגני התערוכה. צילום: לירן לוי, ערוץ 20
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.