דף הבית > מורשת > מעשרת בני המן ועד לנאצים- עם ישראל חי

מעשרת בני המן ועד לנאצים- עם ישראל חי

ליל הושענא רבה תש"ז (1946). עשרה בכירי צמרת הפושעים הנאציים שנתפסו על ידי בעלות הברית נתלים בזה אחר זה כפי שקבע פסק הדין במשפטי נירנברג. אך, בכך נעשה צדק היסטורי לא רק מצד פשעי השואה. במגילת אסתר, שנכתבה כ-2000 שנה קודן לכן, כבשאר כתבי הקודש מצויות אותיות זעירות ואותיות גדולות. עפ"י פרשנים, מקובל לטעון כי אותיות אלו מרמזות …

ליל הושענא רבה תש"ז (1946). עשרה בכירי צמרת הפושעים הנאציים שנתפסו על ידי בעלות הברית נתלים בזה אחר זה כפי שקבע פסק הדין במשפטי נירנברג. אך, בכך נעשה צדק היסטורי לא רק מצד פשעי השואה.

במגילת אסתר, שנכתבה כ-2000 שנה קודן לכן, כבשאר כתבי הקודש מצויות אותיות זעירות ואותיות גדולות. עפ"י פרשנים, מקובל לטעון כי אותיות אלו מרמזות על דברים נסתרים הקשורים לנושא המדובר.

אם נסתכל בשמות עשרת בני המן כפי שהם כתובים במגילה, נבחין בשלוש אותיות זעירות הבולטות בשמותיהם של פרשנדתא, פרמשתא וויזתא: האותיות תי"ו, שי"ן וזי"ן- תש"ז. מה שמרמרז על העתיד לבוא במשפטי נירנברג.

"עכשיו יהיה ליהודים פורים 1946", צעק שטרייכר בדרכו לעמוד התליה.

אם היה ספק למישהו שהנאצים הם בני המן המודרנים, בא שטרייכר הצורר הגדול והודה שגם הפושעים ראו את עצמם כבני המן.

איך אמרה זרש להמן: "אִם מִזֶּרַע הַיְּהוּדִים מָרְדֳּכַי…לֹא תוּכַל לוֹ, כִּי נָפוֹל תִּפּוֹל לְפָנָיו".

מי ייתן והצוררים הנוכחיים של היום יבינו זאת כבר.

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

החידוש של סוכות נחלים: הסוכה המתקפלת

מחפשים סוכה לחג? מתקשים לאחסן אותה בשאר ימות השנה? סוכות נחלים משיקים סוכה שמגיעה עם כל החלקים בתיק אחד קומפקטי במגוון דגמים מותאמים לכל אחד – קלה לנשיאה ולאחסון