לאחר שכיתות א’-ג’, החינוך המיוחד כולו, נוער בסיכון וכיתות יא’-יב שבו לספסל הלימודים, מחר ימשיכו תלמידים נוספים לחזור ללימודים.

“החזרה שלנו זהירה ומבוקרת” מדגיש שר החינוך, רפי פרץ. “היה חשוב לנו בשלב ראשון להחזיר את כיתות א-ג כדי לשחרר כמה שיותר מהר את המשק ואת כיתות יא-יב כדי שיתכוננו בצורה מיטבית לבחינות הבגרות.
וכמובן גם ההורים, וולונטרית, מי שחושב לא לשלוח את ילדיו עוד יום יומיים, זה בסדר גמור”

ביקרתי היום בבתי ספר וראיתי מקרוב איך הם עומדים בצורה טובה בנהלים של משרד הבריאות. כל קבוצה נמצאת בנפרד, תלמידים מילאו הצהרות בריאות לפני הגעה, הילדים עם מסכות בהפסקה, המורים נרתמים, ומעל הכל יש לכולם חיוך על הפנים ושמחה גדולה על הרצון לחזור לשגרה.

השלב הבא שלנו הוא פתיחת גני הילדים- בשונה מבתי הספר, גני הילדים נמצאים בתוך מתחם אחד ולכן לא רצינו לקחת סיכון השבוע ודחינו את ההחלטה ליום ראשון הבא כדי שנוכל ללמוד מהפתיחה של כיתות א-ג ושנוכל לעשות את ההתאמות הנדרשות של משרד הבריאות. הגנים יפתחו ביום א׳, 10.5, חצי גן בימים א-ג, וחצי גן בימים ד-ו.

השלב לאחר מכן הוא חזרתם של כיתות ד-י. הנחתי את מנכל המשרד, שמואל אבואב, שעושה עבודה מצוינת במשבר הזה להכין מתווה מסודר לחזרתם המלאה של כיתות ד-י. השאיפה שלנו שעד 17.5 תלמידים אלו ישובו לספסל הלימודים. עד אז נקבל גם את תוצאות השפעת הפתיחה הנוכחית על הילדים ונעשה את ההתאמות.

הלמידה הפרונטלית עדיין תשולב עם הלמידה מרחוק ושכבה שלא תהיה בבית ספר, תמשיך את הלמידה מרחוק. אנחנו לא רוצים שיווצרו פערים וחשוב להמשיך את התהליך שהתחיל והצליח בצורה בלתי רגילה.

כמו כן, זו הזדמנות לומר תודה גדולה למורים והמורות על עבודתם. המורים נדרשים לעבודה מאומצת ולא שגרתי ותרומתם במשבר הקורנה היא גדולה ומשמעותית. בשבועות האחרונים המורים גילו מנהיגות ונרתמו למשימה ונכנסו מתחת לאלונקה, ועל כך תודתנו והערכתנו הרבה אליהם.

אני גם מודה לראש הממשלה, לראש המל”ל, לשר האוצר, למנכ”ל משרד הבריאות,  ומנכ”ל משרדי על הניהול של המערכה הסבוכה הזו נגד התפשטות נגיף הקורונה, עם ישראל מודה לכם”.

יפי הלוי

יפי הלוי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.