במערכת הביטחון מעריכים כי הגיאהד האיסלמי הפלסטיני לא נטש את הרצון לנקום בפיגוע משמעותי על פיצוץ המנהרה בה חוסלו חופריה ובכירי הארגון. מאז פיצוץ המנהרה לפני שבועיים בצה״ל מזהים מתיחות בדרום שעלולה להפוך לעימות הבא ברצועה.

אמש פנה מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב פולי מרדכי באמצעות הרשתות החברתיות והתקשורת, היישר אל הנהלת ארגון הטרור היושבת בדמשק ומופעלת על ידי איראן במסר ברור. ״ישראל לא תבליג על מתקפות״:

״ישראל פוצצה לפני כשבועיים מנהרת טרור בשטח הריבוני של מדינת ישראל. אנחנו ערים למזימה שהג'האד האסלאמי הפלסטיני רוקם נגד ישראל. הוא משחק באש על גבם של תושבי רצועת עזה, ועל חשבון הפיוס הפנים פלסטיני והאזור כולו.
כדאי שיהיה ברור: לכל תגובה של הג'יהאד האסלאמי באשר היא, ישראל תגיב בעוצמה ובנחישות, לא רק כלפי הג'יהאד אלא גם כלפי חמאס״.

האלוף מרדכי מעביר את המסר בצורה ברורה מתוך הבנה שהגיאהד האיסלמי לא יעבור בשתיקה על המכה האנושה שספג, פיצוץ מנהרת טרור חודרת בשטח ישראל שכוונה ליום פקודה במטרה לחדור ליישוב ישראלי, ואמר לבכירי הארגון בדמשק ״דמכם בראשכם״ תוך שהוא משתמש באופן מכוון בשמם של בכירי הארגון:

״אנחנו מייעצים להנהגת הג׳יהאד האסלאמי בדמשק לנקוט זהירות ולשלוט בעניינים. מפקדת הג'האד האסלאמי הפלסטיני בדמשק ומנהיגי הארגון – רמדאן שלח וזיאד נח'אלה – קחו מהר את העניינים לידיים כי אתם אלו שתישאו באחריות״.

הבוקר הג׳יאהד האיסלמי הפלסטיני ענה לאלוף מרדכי:
״לא נקל ראש בשמירה על עמנו ואדמותינו״ כתבו בהודעה שפרסמו. חיי בני עמנו וילדנו יקרים אצלנו בדומה לחיי ודם מנהיגנו. הטרור של האויב ואיומיו לא מפחידים אותנו ולא יניעו את מנהיגנו העומדים איתן להמשיך בדרך הג'האד וההתנגדות והשמירה על עקרונות היסוד.״.

האם גזרת הדרום בדרך להסלמה? רק ימים יגידו. במערכת הביטחון אומרים היום כי המסר לצד השני עבר וכעת הכדור בידי ארגון הטרור. אם יבחר לנקום יסלים את הגזרה ואולי אפילו יגרור את צה״ל לעימות חדש בדרום.

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון