מעצרה של אימו של המחבל הוארך ב-8 ימים נוספים ולאור בקשת המשטרה היא תחקר גם בחשד להסתה לאלימות ולטרור, כך מסרה היום (ו') המשטרה.

מעצר אם המחבל מדיר אבו משעל. צילום: אהוד אמיתון TPS
מעצר אם המחבל מדיר אבו משעל. צילום: אהוד אמיתון TPS

כזכור, בראיון לתאגיד השידור "כאן", ענכוטש אמרה כי בנה "בחר למות כשהיד, לא ידעתי שהוא רוצה ללכת לעשות . אם הוא היה אומר לי, לא הייתי נותנת לו ללכת. הלוואי שניפגש בגן עדן. תודה לאל, אני גאה ורציתי שהוא יצליח להרוג 20, 50, 100 מהם. הוא הרעיד את האדמה תחת רגליהם".

בעקבות כך, פנו חוקרי היחידה המרכזית לפרקליטות הצבאית בדרישה להרחיב את החשדות נגד גם לתחום ההסתה לאלימות ולטרור ואתמול הוארך מעצרה על ידי ביהמ"ש הצבאי בשמונה ימים.

בנוסף, במסגרת חקירת הפיגוע המבוצעת על ידי היחידה המרכזית בירושלים, נעצר גם תושב מזרח ירושלים בשנות ה-50 בחשד שהסיע את המחבלים. מעצרו הוארך על ידי בית המשפט עד לתאריך 26.6.17.

עוד מסרו בדוברות המשטרה כי משטרת ישראל פועלת בכל הכלים העומדים לרשותה במטרה לאתר ולחקור את כל הקשור לפיגוע הרצחני שארע בשער שכם בו נרצחה הדס מלכא ז"ל ולהעמיד לדין את כלל המעורבים, במקביל לפעולות מבצעיות , גלויות וסמויות, המתבצעות כל העת במטרה למנוע ולסכל כל ניסיון או כוונה לממש ניסיונות מצד מפגעים באשר הם.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא