בית המשפט הצבאי ביהודה הורה היום (ד') על הארכת מעצרה של עאהד תמימי עד תום ההליכים המשפטיים בעניינה. כזכור, נגד תמימי, הנתונה במעצר מ-19 בדצמבר, הוגש כתב אישום בבית המשפט הצבאי ביהודה, המייחס לה תקיפה של קצין וחייל צה"ל ארבעה ימים קודם לכן, תקיפת משרתים בכוחות הביטחון בחמישה מקרים נוספים, זריקת אבנים, השתתפות בהפרות סדר, איומים והסתה.

 תמימי בבית המשפט. צילום: הלל מאיר/TPS
תמימי בבית המשפט. צילום: הלל מאיר/TPS

 

כתב האישום הוגש נגדה בגין תקיפת קצין וחייל צה"ל לפני חודש, ובגין חמישה אירועים נוספים בהם תקפה משרתים בכוחות הביטחון, זרקה לעברם אבנים, איימה עליהם, הפריעה לכוחות למלא את תפקידם, השתתפה בהפרות סדר והסיתה אחרים להשתתף בהן.

גם מעצרה של אמהּ, נרימאן תמימי, יוארך עד תום ההליכים המשפטיים בעניינה. נגד האם הוגש כתב אישום המייחס לה תקיפה של קצין וחייל צה"ל, יחד עם עאהד, השתתפות בהפרת סדר והסתה לביצוע פיגועים ברשת פייסבוק.

עם הגשת כתב האישום, ביקשה התביעה הצבאית להאריך את מעצרן של השתיים עד תום ההליכים המשפטיים בעניינן וכעת הוחלט לקבל את הבקשה.

האב, באסם תמימי, אמר בתגובה להארכת מעצרן של רעייתו וביתו, כי "כשגם התובע וגם השופט הם חיילים והאינטרס המשותף שלהם הוא המשך הכיבוש, ההחלטה הייתה ידועה מראש".

"החלטה ידועה מראש". באסם ועאהד תמימי. צילום: מתוך טוויטר
"החלטה ידועה מראש". באסם ועאהד תמימי. צילום: מתוך טוויטר
נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון