אתם נמצאים כעת בתהליכי הבנייה הראשוניים של דירת החלומות שלכם. לאחר שקיבלתם את כל האישורים הרלוונטיים, החלטתם להתייעץ עם מעצב פנים כדי לתכנן איך תיראה הדירה שלכם בדיוק: אתם מעוניינים בסלון גדול ומרווח אשר יכלול קיר בריקים איכותי, חדרי שינה חמימים ונעימים ואולי גם בפינת אוכל מעוצבת הכוללת שולחן עץ וכיסאות תואמים. לפעמים הדמיון שלכם מביא אתכם רחוק – אתם רוצים להרחיב את הקומה השנייה, לבנות מדרגות נוספות ולעשות מעין מרפסת פנימית קטנה בבית. אך כדי לבדוק אם העניין אפשרי, חשוב להתייעץ עם אשת מקצוע.

מעצבים את הצפון

אדריכלים בחיפה הם מבין המקצועות הנפוצים ביותר שניתן למצוא באזור. כי באזור יפה ומפואר כמו הצפון פשוט אי אפשר להיכנס לדירה בלתי מעוצבת. הנוף אל ההרים הירוקים, ובערים אחרות גם אל הים, מעניק השראה לדיירים אשר רוצים להתאים את עיצוב הדירה או הבית שלהם אל הנוף שבחוץ. כמו כן, תושבי הצפון אוהבים ליהנות מאורה החמים של השמש הנכנס אל הבית בבוקר ומהבריזה הנעימה, ולכן עליהם לפנות לאיש מקצוע אשר יעצב עבורם את הבית כך שהחדרים יקלטו את האור והאוויר המגיעים מבחוץ.

מעצבים את בית החלומות
מעצבים את בית החלומות

 

דרכו של מעצב פנים

מעצבי פנים בחיפה כמו גם בכל עיר אחרת פועלים במיומנות ובמקצועיות כדי לעצב את הדירה, הבית או כל חלל אחר. כדי להביא את החלל אל התוצר המוגמר יש צורך לפעול בכמה שלבים:

  • בוחנים את השטח – השלב הראשון הוא שלב ההיכרות עם הלקוח. או אז לומד מעצב הפנים על היקף העבודה שיש לעשות, מודד את השטח בפועל ובוחן את תקציבו של הלקוח. כמו כן, אם יש בכך צורך, מתייעץ מעצב הפנים עם מהנדס בניין.
  • שלב העיצוב – בשלב זה מתכננים את העיצוב עצמו – באילו חומרים ישתמשו, אילו צבעים אפשר לכלול, אילו רהיטים ייכנסו לבית.
  • מתכננים לפרטי פרטים – מעצב הפנים והלקוח מתכננים יחד תכנית פעולה המוגשת לאישור.
  • ליווי מקצועי – ליווי בעת שיחות עם הקבלנים, העברת מערכת אינסטלציה, קביעת נקודות חשמל להעברת מערכת החשמל.
  • שלב הקישוט – לאחר שהבית מוכן ונבדק על ידי טובי אנשי המקצוע, מגיע הרגע לעטר אותו מבחינת ריהוט, אביזרי עיצוב, וילונות וכדומה.

בוחרים את הסגנון המתאים

עיצוב פנים בצפון מתחלק לסוגים שונים כדוגמת עיצוב כפרי או עיצוב קלסי. עיצוב כפרי מתאים במיוחד לצפון הירוק, הוא דוגל בשימוש בחומרים טבעיים כמו אבן ועץ ואהוב על אנשים שמעוניינים להתחבר אל הטבע גם כאשר הם נמצאים בבית. עיצוב מודרני, לעומת זאת, הוא עיצוב מינימליסטי שבמסגרתו חוסכים בפריטים המעטרים את הבית ומשתמשים יותר בצורות גיאומטריות. עיצוב זה מתאים במיוחד לאנשים אשר אוהבים את העיצוב הבורגני. ישנו גם עיצוב צרפתי, שהוא עיצוב בסגנון אירופאי יותר. עיצוב זה יכול לכלול ארונות עתיקים בחדרי שינה ובחדרי אמבטיה, בובות קלסיות המעטרות את השידה בסלון או הוספה של נברשות מעוטרות.

הכימיה שבינכם לבין המעצב

מעצב או מעצבת פנים יכולים להפוך את הבית שלכם לארמון פאר של ממש בתנאי שתהיה ביניכם התאמה. משום כך, לפני שאתם פונים למעצב, חשוב לבחון את תיק העבודות שלו. הא העיצובים מתאימים לסגנון שלכם? איזה סגנון עיצוב אתם אוהבים באמת? לאחר מכן, תוכלו לקבוע פגישה עם המעצב ולהציב יעדים.

סיגל וייס היא מעצבת פנים ומנוסה ומקצועית הפועלת בתחום במשך כמה שנים. אם אתם מעוניינים לשדרג את הבית שלכם, תוכלו לפנות אליה ולקבל ליווי מקצועי. כמו כן, ניתן להתרשם ממגוון רחב של פרויקטים כמו עיצוב דירת טריפלקס או דירה עירונית.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא