רעש אדמה בעוצמה של 7.3M הורגש אמש (א') במחוז סולימאניה שבצפון-מזרח עיראק בסמוך לגבול עם איראן, כך פורסם ב-"ynet". כתוצאה מהרעש העוצמתי נהרגו לפחות 330 בני אדם ויותר מ-2,500 נפצעו. לפי הדיווחים, ידוע כי בעיראק ישנם לפחות 30 הרוגים ו-300 פצועים ובאיראן ישנם לפחות 140 הרוגים ו-860 פצועים. צוותי חילוץ ממשיכים כל העת לחפש לכודים תחת ההריסות הרבות. שר הפנים האיראני אמר לטלוויזיה הממלכתית כי "הלילה הקשה על המסוקים לטוס אל האזורים הפגועים וכמה כבישים גם נותקו, אנחנו חוששים לגבי הכפרים המרוחקים".

"ישבתי לארוחת ערב עם ילדיי ופתאום הבניין החל לרקוד. חשבתי בהתחלה שמדובר בפצצה ענקית, אבל אז שמעתי את כולם סביבי צועקים שמדובר ברעידת אדמה", סיפרה תושבת בגדד. בטהרן נותקו כפרים שלמים מחשמל, ואזרחים התבקשו לישון בפארקים. נזק רב נגרם גם בכורדיסטאן, שם הצהיר שר הבריאות המקומי כי "המצב קשה מאוד".

מאות הרוגים. צילום: תקשורת ערבית
מאות הרוגים. צילום: תקשורת ערבית

 

רעידת האדמה הורגשה כאמור גם בישראל, אם כי בעצימות נמוכה בהרבה. תושבים רבים מת"א, חולון, ראשל"צ, פ"ת, קרית אונו, רחובות, חיפה וב"ש דיווחו כי הרגישו זאת היטב וסיפרו על רהיטים שזזו ממקומם, מנורות ותמונות קיר שזזו ועל תחושות סחרחורת. "תושבי בית שאן, טבריה, עפולה וקריית שמונה שיושבים יותר על השבר הסורי-אפריקני – הם אלה שיושבים על מבנים לא מחוזקים שלא יעמדו ברעידות אדמה", הזהיר גורם ישראלי בכיר. "רעידת האדמה היא קריאת השכמה גדולה בשביל כולנו ויש לקוות שנדע לנצל אותה".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם