הסכם “פתיחת השמיים” ממשיך את הגידול החד של תנועת הנוסעים בנתב”ג: בחודש יולי האחרון עברו בנמל התעופה בן גוריון מעל שני מיליון .

לפי נתוני רשות שדות התעופה, 2,180,738 נוסעים בטיסות בינלאומיות עברו בנתב”ג במהלך חודש יולי – עלייה של 13.2% בתנועת הנוסעים בהשוואה לחודש יולי בשנה שעברה. בנוסף, מתחילת השנה עלתה תנועת הנוסעים בנתב”ג ב 17% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

עיכובים בנתב"ג
ממלאים את נתב”ג

 

מעל 4.5 מיליון נוסעים יעברו במהלך קיץ 2017, שיהיה הקיץ העמוס ביותר בהיסטוריה בנמל התעופה בן גוריון, כשבימי השיא יעברו בנתב”ג מעל 90,000 נוסעים ביום.

הסכם השמיים הפתוחים שנחתם עם האיחוד האירופי מעלה את גידול התעופה בישראל אל מעל לממוצע העולמי: מדו”ח רשות התעופה האזרחית, הדן בהיבטים הכלכליים של התעופה, עולה כי בשנים 2012-2016 נרשם בתנועת הנוסעים הבינ”ל בנתב”ג גידול שנתי הגדול ב-2.5% מהשיעור הממוצע בעולם. ישראל רושמת גידול ממוצע של 8.5% בתנועת הנוסעים בשנים 2012-2016 לעומת הגידול הגלובלי בתעופה בשיעור של כ-6%.

מטרמינל 1 יוצאות כ-270 “לואו-קוסט” מדי שבוע. היעדים המובילים בחודש יולי: איסטנבול (קונקשן), מוסקבה (קונקשן), פריז, אנטליה ולרנקה. המדינות המובילות את הגידול הן: טורקיה, יוון, גרמניה ארה”ב, ורוסיה.

שר התחבורה התייחס לנתונים: “פיתוח התעופה הנו יעד אסטרטגי לאומי של המדינה. לפיתוח התנועה הבינלאומית השפעה עצומה על הפיתוח הכלכלי ויעדי התיירות. חברות התעופה הנן מנוע צמיחה עיקרי בפיתוח יעדים תיירותיים חדשים והתפתחות תנועת הנוסעים בשדות התעופה .אנחנו ממשיכים לפתוח את שדות התעופה בישראל ומנחיתים את המחירים כדי שהמהפכה הצרכנית תגיע לכל בית והציבור הישראלי יהיה המרוויח העיקרי”.

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.