מעל 15,000 רצים, רוכבים, צועדים ובני משפחותיהם הגיעו אתמול (שישי) למרוץ "בשביל הבנים הדרוזים" השביעי והתאחדו עם זכרם של 428 החללים מהעדה הדרוזית. המרוץ התקיים בצומת גולני – קרני חיטין, בסמוך ליער לביא ולאתר נבי שועייב, המקום הקדוש ביותר לדת הדרוזית. מדי שנה הולך וגדל מספר המשתתפים במרוץ וכך גם הרצון לחשוף את אלפי הישראלים המשתתפים לנופים ואתרים נוספים לאורך "שביל הבנים הדרוזים". השביל משתרע לאורך כ-226 ק"מ וחוצה 18 כפרים דרוזים, מהכרמל ועד הגליל, לזכרם של החללים מהעדה.

את מקצה ה-5 ק"מ ריצה הזניק הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, ביחד עם תא"ל (מיל') אפי עידן, מנהל ארגון ידידי צה"ל בארה"ב ובפנמה (FIDF) בישראל. רא"ל אביב כוכבי השתתף במקצה בליווי קצינים בכירים ביניהם ראש אכ"א, האלוף מוטי אלמוז ומפקד זרוע היבשה, אלוף יואל סטריק. יו"ר קק"ל, דניאל עטר, השתתף במרוץ והזניק את מקצה ה-4 ק"מ צעידה. קק"ל תומכת במרוץ זו השנה השביעית. את מקצה ה-10 ק"מ ריצה הזניק השנה חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי.

השנה השתתפו במרוץ מעל ל-8,000 חיילים מיחידות צה"ל השונות. זהו מספר החיילים המשתתפים הגבוה ביותר אי פעם במרוץ אזרחי בישראל. גם השנה נרתמו להפקת האירוע ותמכו בחיילים המשתתפים, יחד עם עמותת "בשביל הבנים הדרוזים", הארגונים ידידי צה"ל בארה"ב ובפנמה (FIDF) ויחד למען החייל. יחד איתם לקחו חלק גם משרד התרבות והספורט וקרן קיימת לישראל. השנה לקחו חלק משמעותי בהפקת האירוע משרד הביטחון, אגף משפחות שכולות וארגון יד לבנים. אנו מודים למועצה המארחת המועצה האזורית גליל תחתון בראשותו של מר ניצן פלג.

אמל אסעד, יו"ר עמותת בשביל הבנים ויוזם המרוץ, בירך את הזוכים במרוץ ומסר: "זו השנה השביעית שאנו נאספים כאן, בשביל הבנים הדרוזים, כדי לכבד את זכרם של חיילי העדה הדרוזית ולהזדהות עם בני משפחותיהם. אני נרגש לראות את הקהל העצום שמכבד אותנו בהשתתפותו במרוצים השונים. אין כמו האירוע הזה כדי לייצג את ערכי תרבותנו. אין דרך מתאימה יותר להפגין אחדות ושיוויון.

צילום מלמעלה של איזור במירוץ

 

תא״ל (במיל׳) אפי עידן, מנהל FIDF בישראל:
״ארגון ידידי צה״ל בארה״ב ובפנמה מברך ביום החג הזה את חיילי צה״ל בכלל ואת אחינו החיילים הדרוזים בפרט. אנחנו גאים להיות תומך מרכזי במפעל המיוחד הזה שמסמל את הקשר העמוק בין המשרתים בצה״ל לאורך כל השנה״.

 

צילום: כפיים אקטיב

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.