צפו: הראיון של ראש הממשלה נתניהו ברשת פוקס

בריאיון נרחב שהעניק אמש (ראשון) ראש הממשלה לתכנית “OBJECTified” ברשת “פוקס”, בהגשת העתונאי האמריקאי , הוא שוחח על מגוון סוגיות הקשורות בחייו. כפי שהגדיר זאת לוין בתחילת הריאיון: “זהו ריאיון שונה מריאיונות אחרים, הוא אינו עוסק במדיניות או במצב העולם, אלא בך ואיך הפכת למי שאתה היום”.

ריאיון של ראש הממשלה בנימין נתניהו לרשת פוקס, אוקטובר 2017. צילום מסך
צילום מסך

במהלך הריאיון שנערך בביתו של ראש הממשלה, ושזור בקטעי וידאו ותמונות ארכיון מחייו של נתניהו, הוא שוחח עם לוין על מגוון נושאים הקשורים בילדותו, נעוריו ובקריירה שלו.

נתניהו אמר כי בבית ילדותו “מעולם לא דיברו על פוליטיקה”. “הייתה לי ילדות נפלאה”, סיפר “זה היה עולם אחר, היה ביטחון במדינה החדשה שקמה, היינו הדור שנולד עם הקמת המדינה”.

על חזרתו לארץ מארצות הברית כדי להתגייס לצבא אמר: “הייתה לי זהות חזקה מאוד, כי גדלתי כאן והכרתי את ההיסטריה היהודית. מעולם לא חשבתי על חיי כנפרדים מאלו של עמי ומדינתי”. לשאלה האם אי פעם חשב להישאר בארצות הברית ענה נתניהו נחרצות: “לא, תמיד ידעתי שאחזור”.

סא"ל יוני נתניהו ז"ל. החייל היחיד שנהרג במבצע. צילום: לע"מ
סא”ל הי”ד, “היה לו אומץ בלתי ניתן לתיאור”. צילום: לע”מ

על אחיו יוני הי”ד שנפל במבצע אמר ראש הממשלה כי “היה בן אדם יוצא מן הכלל, שגדל להיות מנהיג נהדר והיה מפקד צבאי נהדר, היה לו אומץ בלתי ניתן לתיאור”. בהמשך סיפר על על הרגע בו בו שמע שאחיו נהרג ואמר שהרגיש “כאילו עולמי קרס”.

“אנחנו מתוארים בעולם באופן הפוך, זהו עיוות שמדאיג אותי”

על המעמד בו בישר להוריו על האובדן אמר: “נהגתי במשך שבע שעות, החנתי את המכונית לא הרחק מבית הוריי, הלכתי בשביל שהוביל לביתם, היה חלון גדול בסלון, ויכלתי לראות את אבי צועד הלוך ושוב. לפתע הוא הסתובבב אלי ראה אותי ושאל – ביבי מה אתה עושה כאן? – והבין באופן מיידי… זה היה כמו מוות שני, זה היה גרוע יותר למעשה”.

הלחצים עשו את שלהם. ברק אובמה ובנימין נתניהו.. צילום: קובי גדעון, פלאש 90
נתניהו עם הנשיא לשעבר אובמה – “מצאנו איזורים של הסכמה”. צילום: קובי גדעון, פלאש 90

על ההשפעה האדירה שהייתה לנפילתו של יוני פירט: “אין שאלה שמותו של יוני באטנבה שינה את חיי וכיוון אותם אל מסלולם הנוכחי – כמובן שלא ידעתי זאת בזמנו, אך הרגשתי שאני חייב לעשות משהו לגבי נגע הטרור”.

בהמשך סיפר נתניהו על ההפסקה שלקח לאחר ההפסד בהתמודדות מול אהוד ברק, בבחירות על ראשות הממשלה ב-1999: “כשהפסדתי בבחירות אחרי הכהונה הראשונה,לקחתי את ילדיי ללדיסנילנד אחר כך נסענו לאוסטרליה, והתבודדנו על החוף במשך שבועיים, בלי פוליטיקה, בלי טלפונים, אזור זמן שונה, זה היה נהדר”.

בקטע מהריאיון שהתפרסם כבר בסוף השבוע האחרון, ובו נשאל נתניהו האם הוא מעודד את ילדיו להיכנס לפוליטיקה, ענה כי הוא לא מעוניין שילדיו יילכו בדרכו: “מפני שאלו חיים קשים מאוד”, הסביר.

על יחסיו עם הנשיא אובמה התלוצץ ראש הממשלה ואמר: “היו בינינו חילוקי דעות בעניינים פעוטים, איראן, הפלסטינים – דברים קטנים, אך מצאנו גם איזורים של הסכמה, ואני חושב גם של כבוד הדדי”.

“אין מדינה שרוצה שלום יותר מישראל ועם  שמתפלל יותר לשלום – ועדיין אנחנו מתוארים בעולם באופן הפוך זהו עיוות שמדאיג אותי, לא בגללי אישית, אלא עיוות של העם שלנו – שמשתוקק לשלום”, אמר בחלק שסוגר את התכנית.

 

 

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.