פרסום ראשון: גם של זעאתרה מסרבת להגדיר את חמאס כארגון טרור ומבהירה כי בזמן מלחמה בעזה, היא בוחרת בצד של האויב. 

בעקבות הסערה שעורר מינויו של רג'א זעאתרה לתפקיד סגן ראש עיריית שהתגלה כתומך טרור, גורם בעירייה אמר לערוץ 20 כי "זעאתרה לא יהיה סגן ראש העיר" וכי "המגמה היא שהוא יפנה את מקומו למספר 2 ברשימה".

"ברוח, נפדה את ". צילום מסך מתוך עמוד הפייסבוק של שלבי

 

אלא שגם מס' 2 בחד"ש, (50), לא נופלת מאמירותיו של זעאתרה. של '' בעזה למשל, בחרה שלבי לעמוד לצד האויב. בפוסט שהעלתה לעמוד הפייסבוק שלה באוגוסט 2014, בעוד כוחותינו בתוככי הרצועה, יצאה נגד המסתפקים בקריאות 'ברוח, בדם נפדה את עזה' במקום לעבור לצעדים מעשיים. את תמונת הפרופיל שלה היא אף החליפה אז בתמונה בה רשום "For Gaza".

בעיצומו של 'צוק איתן' – שלבי עם עזה. צילום מסך מתוך פייסבוק

 

בראיון לשרון גל ב'גלי ישראל' וערוץ 20, טענה שלבי: "לא כתבתי את זה, לא ברוח ולא בדם". היא הסבירה כי "הפוסט הוא הפוך על הפוך על הפוך. מה שאני כתבתי זה נגד כל אלה שמעודדים מלחמה ואומרים 'ברוח, בדם' ותקפתי את אלה שמעודדים מלחמה ואמרתי 'תפסיקו עם המלחמות, נמאס לנו לשלם את מחיר המלחמות, יש עוד דרכים למאבק".

"אני לא יכולה להגיד שחמאס הוא ארגון טרור"

עם זאת, היא הצהירה במפורש: "ברור שאני מזדהה עם עזה כשיש מלחמה, נהרגו יותר מ-1,300 אנשים. אי אפשר להזדהות ולהגיד שאני באבל, על המלחמה ועל מה שקורה שם?". כמו מספר אחת ברשימה, גם היא מתעקשת כי חמאס הוא ארגון לגיטימי. "אני לא יכולה להגיד שחמאס הוא ארגון טרור, חמאס היום הוא פשוט מנהל את אזור רצועת עזה כולו".

 

מלבד גזרת עזה, שלבי מחזיקה בעמדות ברורות נגד קיומה של המדינה היהודית. בקריאה לקראת "הפגנת שלום ישראלית-פלסטינית", שיתפה שלבי בעמוד הפייסבוק שלה סרטון ובו ביקשה מהגולשים לדמיין את היום שבו הכיבוש יסתיים.

"דמיינו את היום שבו הכיבוש יסתיים". צילום מסך מתוך עמוד הפייסבוק של שלבי

 

"כל דבר שאני אגיד יסכן אותי, כל מילה שאני אומרת – לוקחים אותה", הסבירה בראיון את מצבה האמביוולנטי. "אני נגד ובעד שלום. אני נגד הרג אזרחים", חתמה את דבריה.

"הזוי שאדם שמהלל ארגון טרור יכהן כסגן ראש עיר"

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין הגיב בחריפות: "ההתרחשויות בעיריית חיפה מטרידות מאוד. כל בר דעת מבין כי הזוי שאדם שמהלל ארגון טרור יכהן כסגן ראש עיר. זו אינה רק פגיעה בתושבי חיפה אלא באזרחי ישראל הערבים בכלל. אני מקווה מאוד שראש העיר הנבחרת תפעל בהיגיון המתבקש ותבטל את ההסכם הקואליציוני".

בעקבות חשיפת ערוץ 20 קרא השר יואב גלנט לבטל את ההסכם הקואליציוני עם חד"ש. "דו קיום הוא דבר חשוב, אך אסור שיבוא על חשבון ביטחון מדינת ישראל", אמר. "אני קורא לראש עיריית חיפה לבטל את ההסכם הקואליוני עם מפלגת חד״ש שהעומד בראשה ומיועד לתפקיד סגן ראש העיר מביע תמיכה בחיזבללה ובחמאס ומסית כנגד ישראל. במדינת ישראל תתקיים לעולם רק ריבונות ממלכתית אחת – יהודית ציונית".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.