מחר (ג') יעמוד הזמר קובי פרץ, שמרצה את עונשו בכלא מזה 8 חודשים, בפני ועדת השחרורים. על פי הפרסום בחדשות עשר, הפרקליטות ככל הנראה לא תתנגד לשחרורו המוקדם. מה שיביא, על פי ההערכות, לשחרורו ב-15 ביולי.

קובי פרץ בבית משפט. צילום: פלאש 90

 

על פי הפרסום במעריב, בשלב הזה אין הסכמה בין פרקליטיו של הזמר לבין הפרקליטות באשר לתנאי שחרורו, אלא רק לעצם השחרור בלבד.

כזכור, לפני חודש חתם נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, על בקשת החנינה של פרץ שהוגשה במסגרת מהלך חנינות מיוחד שיזם הנשיא יחד עם שרת המשפטים לכבוד חגיגות ה-70 למדינת ישראל. היוזמה הרחיבה את השימוש הרגיל בסמכות החנינה לאסירים בעלי מאפיינים ייחודיים, ובהם אסירים המרצים מאסר ראשון של עד שנתיים מאסר והחלטת הנשיא התקבלה במסגרת מתווה זה.

שבועיים וחצי קודם לכן חתמה שרת המשפטים איילת שקד, בהמלצת מחלקת החנינות, על בקשת החנינה של הזמר, למרות התנגדותה של הפרקליטות. פרץ החל לרצות עונש של 18 חודשי מאסר בחודש אוקטובר 2017, שנגזרו עליו לאחר שהורשע בעבירות מס בהיקף של כ-5.2 מיליוני שקלים והשמטת מס עסקאות בסך של כ-830 אלף שקלים.

לאחר שנעשתה בדיקה בעניינו של פרץ, התברר כי מוטל עליו חוב כספי עצום וכי ייאלץ לשלמו לקופת המדינה עוד קודם למתן החנינה וכתנאי מקדים לה. זו היא בקשת החנינה השנייה שמגיש הזמר המפורסם, לאחר שבקשתו הראשונה נדחתה על ידי הנשיא ריבלין עוד קודם לתחילת מאסרו בפועל.

ועדת השחרורים למעשה שוקלת את שחרורו ברישיון, עם חלוף מחצית מתקופת מאסרו. כאמור, נקבע כי ההקלה בעונש מותנית בתשלום הקנס שהוטל עליו על ידי בית המשפט.אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20