2:50 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > כלכלה > מסתמן: המתווה החדש של התאגיד יוצא לדרך

מסתמן: המתווה החדש של התאגיד יוצא לדרך

המשבר בין רה"מ נתניהו וכחלון בדרך לפיתרון: החוק של דוד ביטן ייגנז לטובת הצעת חוק ממשלתית במסגרתה יודחו יו"ר ומנכ"ל "כאן". השר האחראי: נתניהו

אומרים למשבר "עד כאן": המשבר בין בנימין נתניהו ובין משה כחלון בדרך לפיתרון. כך עולה ממסרים שיוצאים היום מלשכת ראש הממשלה. על פי המתווה, הליכוד יוותר על הצעת החוק הפרטית של יו"ר הקואליציה דוד ביטן ותחתיה תוגש הצעת חוק ממשלתית מטעם משרד התקשורת, בראשו עומד נתניהו – בליווי של שר האוצר משה כחלון. כך פורסם היום באתר NRG.

"נשקם את רשות השידור". נתניהו במשכן הכנסת

הסיבה בגללה הממשלה נוקטת במסלול עקיף זה, היא כדי לרכך את היחסים הרעים בין כחלון ובין יו"ר הקואליציה ביטן, לאחר שהאחרון התבטא בחריפות נגד כחלון בראיונות בתקשורת. ביטן עצמו, בשיחות סגורות, מצהיר כי לא יתעקש בהכרח על הצעת החוק שלו ויסכים שתוגש הצעת חוק אחרת שתסדיר את הנושא.

מי שצפוי לקחת את הפיקוד על פירוק התאגיד הוא יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ יואב קיש, שנפגש באחרונה עם ראשי הוועדים של רשות השידור. בפגישה הגיע קיש להבנות על צעדי קיצוץ והתייעלות שנועדו לצמצם את העלויות של המשך הפעלת רשות השידור, במקום הקמת התאגיד החדש. מתווה ההתייעלות צפוי להשתלב בהצעת החוק החדשה של משרד התקשורת, כשבמקביל הוא יידון מול יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן על מנת שיאשרו.

ראשי התאגיד יודחו, השר הממונה: נתניהו

בתכניתו הבוקר (ג') הציג רזי ברקאי את הצעת החוק המתרקמת, לפיה יודחו יושב הראש, גיל עומר, והמנכ"ל, אלדד קובלנץ, ותחתם ימונו ארבעה בעלי תפקידים חדשים: מנכ"ל רשות השידור, מנהל טלוויזיה, רדיו ודיגיטל.

השר הממונה על הרשות יהיה שר התקשורת, בנימין נתניהו, במקביל יחתמו הסכמי עבודה חדשים עם ועדי העובדים.

 

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_7

נחשפו נתוני ההחלמה ממחלת הסרטן בישראל

האגודה למלחמה בסרטן פרסמה הבוקר נתונים מעודדים לפיהם ישנה עלייה משמעותית במספר המחלימים מהמחלה. מנכ"לית האגודה מירי זיו: "ישראל יחסית במצב טוב"