גלאי המתכות () שהוצבו השבוע בהר הביתו יוחלפו הלילה (שבת) בגדרות. כך דווח הערב בערוץ 2. על פי הדיווח במשטרה מבינים כי גלאי המתכות לא יכולים לשמש מענה קבוע לסוגיית הבידוק הביטחוני ומסבירים כי הצעד היה נכון רק לשלב הראשון לאחר רצח השוטרים. החלופה המתגבשת תאפשר להסיר, כבר בתוך כמה ימים, את השערים המגנטיים. לצד זאת, בחדשות 0404 מציגים דיווח סותר לפיו בשלב הנוכחי אין חלופה למגנומטרים.

 

אנשי כוחות הביטחון מתקינים מגנומטרים באחת הכניסות להר הבית בירושלים, היום. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
אנשי כוחות הביטחון מתקינים מגנומטרים באחת הכניסות להר הבית בירושלים, היום. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
על פי הדיווח ב- 0404 רק במידה ותובא בפני חלופה ראויה ומספקת מבחינה ביטחונית, הרי שהיא תוכל לפעול במקום המגנומטרים, אך בשלב הזה עדיין אין חלופה שכזאת. בדיווח צוטט קצין משטרה בכיר שאמר כי: "הקבינט קבע בסוף השבוע שהוא מסמיך את לעסוק בנושא הביטחוני ולהותיר המגנומטרים. אם הממשלה תחליט אחרת – נבצע את הוראת הממשלה".

כאמור, בניגוד לציטוטים מן המשטרה בערוץ 2 דווח כי בפגישה שהתקיימה היום בין מפקד מחוז במשטרה, ניצב יורם הלוי, לראש העירייה  סוכם שעוד הלילה או לפנות בוקר העירייה, בהנחיית משטרת , תתחיל להציב סמוך לשערי הכנסה שיתעלו את המתפללים ל"".

לגרסת ערוץ 2, כתחליף למגנומטרים שכבר הותקנו בהר יאתרו חשודים שיישלפו משרוולי הכניסה וייבדקו בצד בגלאי מתכות ידניים. עוד מסתמן כי ייאסר על המתפללים להיכנס להר הבית עם תיקים מכל סוג שהוא. עדיין לא ברור האם ראשי יסכימו למתווה הזה של החלופה שמתגבשת.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.