תחילה הסתמן כי מספירת רוב המעטפות הכפולות מפלגת של השרים שקד ובנט התחזקה וקיבלה 3.26% מהקולות, אולם בהמשך התברר כי למפלגת הימין חסרים 1400 קולות כדי לעבור את .

בתוך כך משקיפים מטעם 'הימין החדש' מדווחים שדברים מוזרים התרחשו בוועדת הבחירות. "מישהו גונב את בחירות לימין", טענו. "לא נותנים לנו להיכנס להשקיף  עד 6 בבוקר הימין החדש קיבל קולות חיילים שהכניסו אותו לכנסת עם 4 מנדטים, גוש הימין גדל ל-67. לפתע אסרו על כניסת משקיפים להקלדות, האתר של וועדת הבחירות 'נתקע', מספרי הימין החדש פתאום ירדו, והימין החדש יצא מהכנסת, מרצ 'קיבלה עוד מנדט מהחיילים' וגוש הימין ירד מ-67 ל-64. אנחנו נדרוש ספירה חוזרת ולא ניתן לקומבינת הקלפיות לעבוד".

שקד מחות לישיבת ועדת הבחירות. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

גורם בוועדה הוסיף: "מצאנו תקלה טכנית בתוכנת משנה שעסקה בנתונים של המעטפות הכפולות שנפרדת לחלוטין ממערכת הליבה המרכזית של המערכת הארצית. בסופו של דבר יש ממשק ביניהם. התגלו שלוש תקלות בהזנת הנתונים שמוקלדים על ידי אנשים לתוך המערכת עצמה. חלק מנתוני ספירה של המעטפות הכפולות נקלטו בתוך המערכת וחלקם לא. התקלה השנייה שנגררה מזה הייתה השפעה על הסנכרון שבין מערכת הליבה לבין מערכת שמציגה את התוצאות באתר. הכל הוזן נכון, חוץ מהנתונים של הסה״כ וזה השפיע על אחוז החסימה. כרגע עוסקים בבדיקות בבקרה לאחר שהתקלה תוקנה. תוך זמן קצר תהיה זהות מלאה בין הליבה לבין מה שמופיע באתר".

 

כזכור, בליל הבחירות חסרו למפלגה כמה אלפי קולות כדי לעבור את אחוז החסימה. השר בנט אמר היום: "אני מתפלל להשם שנעבור, נילחם על כל קול".

אילת כהנא

אילת כהנא:עוד באותו נושא