לטענת גורם בכיר במשטרה, הדלפת מסמך החשדות המדובר, נועדה לסכל ולפגוע בחקירות עתידיות נגד בכירים במערכת הציבורית הישראלית: "אנחנו יודעים היטב מי מדליף ומי מוציא חומר רגיש כדי לפגוע באגף החקירות ובמפכ"ל", הוא אומר בביטחון. "הכל בגלל הפחד מחקירות גדולות שיגיעו בקרוב נגד גורמים פוליטיים בכירים ביותר. אנחנו לא מפחדים ונמשיך לבצע את עבודתנו נגד השחיתות הציבורית בישראל".

בפגישה שנערכה היום בלשכת יו"ר הכנסת, אלשיך סקר בפני אדלשטיין את תהליכי העבודה ואמר כי יש איסור מוחלט ליזום איסוף מידע על נבחרי ציבור ויש מחויבות לדווח לפרקליט המדינה וליועץ המשפטי לממשלה על כל מידע מהותי המתקבל במשטרה ולקבל הנחיות מדויקות כיצד לפעול. המפכ"ל טען כי המסמך מהווה תהליך בקרה פנימי של ראש אגף החקירות ולא כפי שפורסם, והביע צער על דליפת המידע, ואף הבהיר כי זו עבירה חמורה.

בפאנל שנערך באולפן הפטריוטים האשימה ליאת רון את המפכ"ל בספין. "כל התנהלותו התנהלות קלוקלת. אפשר לומר ש'נדון בחומר ונראה מה יש', הוא מאשים גורמים אינטרסנטים במה שקורה"

ארי שמאי: "נשאלת השאלה אם זה לא תיק שיישלף בבוא הזמן".

אביהו סופר הזכיר כי החומר נאסף ב-2014, "הרבה לפני שאלשיך דמיין להיות מפכ"ל. מי שהכין אותו זה אגף החקירות. איזה מידע יש על השר ארדן? כל המידע נחקר וחלקו הוביל לאן שהוביל".

קלמן ליבסיקנד סיפר כי הוא מוטרד מהסיפור: "אם היו חשדות נגד שבעה שרים, צריך לבדוק. אם לא בדקו – אז למה שמרו כי אין מה לעשות עם זה, ואם אין מה לעשות עם זה?".

 

הפטריוטים

הפטריוטים:עוד באותו נושא