היועץ המשפטי לממשלה, ד”ר אביחי , הגיש הבוקר לביהמ”ש לעניינים מינהליים בנצרת את עמדתו בעניין הופעה המיועדת לקהל החרדי בפארק העירוני בעפולה.

זאת, במסגרת עתירה שהוגשה לבית המשפט המבקשת לחייב את העירייה לקיים את האירוע בהפרדה מגדרית. בדיון שנערך בקשר לאירוע, הודיעה העירייה כי לא תכפה הפרדה מגדרית באירוע, ובפסק הדין נכתב כי אין בכך כדי למנוע מהמשתתפים לקיים הפרדה מגדרית וולונטרית.

“עמדתו של היועץ המשפטי לממשלה, היא כי ההחלטה האמורה שהתקבלה ע״י העירייה במסגרת ההליך המשפטי הקודם היא סבירה, ולכן, אין עילה משפטית להתערב בה” נכתב בעמדת היועמ”ש שהתקבלה היום בבית המשפט המחוזי בנצרת.

עם זאת, “מהבחינה העקרונית, ייתכנו נסיבות מיוחדות בהן תוכל רשות מקומית לקיים אירוע בהפרדה עבור הציבור החרדי, אולם שאלה זו אינה דרושה הכרעה כעת לנוכח החלטת העירייה האמורה.

“לאור האמור, בכוונת היועץ המשפטי לממשלה להידרש בהקדם, באופן כללי, לאמות המידה המשפטיות ולנסיבות המיוחדות הנוגעות לקיום אירועים בהפרדה עבור הציבור החרדי”.

בחוות דעתו היועמ”ש מנדלבליט אינו נדרש לגופן של הטענות לפיהן פסק הדין אינו מתיישב עם סעיף 3ד’ לחוק איסור הפליה ועם העובדה כי הדו”ח הבין משרדי בנושא הדרת נשים בו נטען כי הפרדה מגדרית אסורה על פי חוק, לא אומץ כלשונו בהחלטת ממשלה – למרות שנטען בפסק הדין כי הדו”ח אומץ בהחלטת ממשלה.

סמוטריץ’: “קורא ליועמ”ש להגן על זכויותיהם של תושבי

במכתב ששיגר אמש שר התחבורה בצלאל סמוטריץ’ ליועמ”ש מנדלבליט קרא השר להגנה על זכויותיהם של תושבי עפולה הדתיים והחרדים החפצים להנות גם מאירוע תרבות המתאים לאורחות חייהם.

“אימוץ העמדה השגויה שעלתה מפסק הדין פוגעני ביותר כלפי ציבור רחב בישראל שבוחר בהפרדה בין גברים ונשים מטעמים דתיים, והוא מנוגד לדין ולערכיה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית” כותב סמוטריץ’. “הוראת השופט לפיה משטרת ישראל תרדוף את מי שחפץ בהפרדה מטעמים דתיים, ותאסור גם על פעילות התומכת בהפרדה וולונטרית, נוגדת את הדין ואת הפסיקה ואיננה מכבדת את הציבור שבוחר בה מטעמים דתים ואת האוטונומיה שלו.

“אני קורא לך להגן על זכויותיהם של תושבי עפולה החפצים לקחת חלק באירוע מוזיקלי על פי אמונתם ואורחות חייהם, אירוע בודד מתוך 360 אירועי קיץ עירוניים בעפולה. אל תתן יד לפרובוקציה המכוונת. תמוך בתשובתך לעתירה בקיומו של האירוע כפי שתוכנן מלכתחילה לרווחת תושבי עפולה החפצים בכך ועצור את הפגיעה בילדי וילדות עפולה שמבקשים לרקוד ולשמוח באירוע שמותאם לאורחות חייהם ואמונתם”.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.