כלי תקשורת שונים הציגו בשעות האחרונות 'מחלוקת' בין מנכ"ל משרד הבריאות חזי לוי לפרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו. זאת בעקבות מכתב ששיגר לוי לצוותים הרפואיים, בו כתב היתר: "ייתכן שבשבועות הקרובים יחולו שינויים במבנה ובתהליכי העבודה בתחום החקירות אפידמיולוגיות. אני מבקש להבהיר שההובלה המקצועית של התחום תישאר בידי אנשי המקצוע בבריאות הציבור, במטה ובלשכות".

המכתב של לוי מגיע על רקע הכוונה להעביר חלק משמעותי ממערך קטיעת שרשראות ההדבקה ממשרד הבריאות לצה"ל, וכאמור הדברים הוצגו כמנוגדים לעמדת פרויקטור הקורונה, המתכנן להעביר את כל הסמכויות על החקירות האפידמיולוגיות ממשרד הבריאות לצה"ל.

בעקבות הפרסומים, הוציא המכנכ"ל לוי הודעת הבהרה: "מנכ״ל משרד הבריאות פרופ׳ חזי לוי, מברך את כניסת הצבא לפרוייקט הבדיקות וקטיעת רצף ההדבקה. פרופ׳ לוי במכתבו הודה ובירך את צוותי רפואת בריאות הציבור במחוזות ובנפות על עבודתם הנאמנה והמסורה מאז תחילת אירועי הקורונה. אין שום מחלוקת כפי שמנסים לצייר בין מנכ״ל משרד הבריאות וממונה הקורונה (פרויקטור) פרופ׳ רוני גמזו שעובדים יחדיו בשילוב ידיים למען קידום המטרה: הפחתת התחלואה וקטיעת שרשראות ההדבקה. מנכ״ל משרד הבריאות בדבריו הבהיר שהאחריות המקצועית לקביעת אורך ומטרות התחקורים והורדת מקדם ההדבקה (R) היינה עניין מקצועי ובריאותי ויקבע על ידי אנשי בריאות הציבור ואפידמיולוגיה בביצוע של הצבא".

חזי לוי הוסיף: "הדבר יעשה כמובן יחד עם ממונה הקורונה פרופ׳ רוני גמזו וכל ניסיון לתקוע טריז בין הממונה להנהלת משרד הבריאות אינו קיים במציאות! מנכל משרד הבריאות והממונה פועלים במשולב תחת ניהולו של שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין".

 

 

 

משרד הבריאות מעדכן כי 1,968 מאומתים חדשים אובחנו אתמול, מתוך 26,075 תוצאות בדיקות שהתקבלו. מדובר בירידה קלה לעומת 2,093 חיבויים ביממה שקדמה לה. למעשה מזה כשבוע בנתונים פחות או יותר יציבים סביב ה-2000 נדבקים: נתון שמראה שנבלם המשך ההתפשטות האקפוננציאלית של הנגיף – אך מאידך שעדיין לא נרשמה הצלחה בהורדת המספרים.

68,769 ישראלים אובחנו כמאומתים מפרוץ המגפה.
כיום 32,756 חולי קורונה פעילים, 336 חולים שמצבם מוגדר קשה, ו-99 מונשמים.

497 חולי קורונה נפטרו בישראל מפרוץ המגפה.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.