מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, קיים הערב (שני) תדרוך תקשורתי בו הזהיר כי חלה עלייה מדאיגה ברמת תחלואה בנגיף הקורונה בארץ, וקרא לציבור להישמע להנחיות.

בפתח דבריו אמר פרופ' לוי: "אנחנו נמצאים ללא ספק בעלייה בתחלואה ובגל התחלואה שהולך ומתגבר. אנחנו עולים גם במספר הבדיקות שאנחנו עורכים ביממה, עם כ-6% בדיקות חיוביות.

אני מודאג מאוד מהעלייה במספר החולים ואני מדבר אליכם כרופא, וככזה – אני מבקש מאוד שאנשים יישמעו להוראות. מי שלא עוטה מסיכה מסכן את כל הסובבים אותו. אנחנו ערבים זה לזה, אני לא בטוח שכולנו מבינים עד כמה יש עלייה ועד כמה יש חולים קשים שאנחנו רוצים למנוע. וחשוב לומר כאן שאנחנו יכולים ביחד ובערבות הדדית להוריד את התחלואה, להתגבר, לחיות בצל הקורונה בצורה הנכונה ולהוריד את רמת התחלואה".

עוד התייחס לוי להחלטה להתיר את השימוש בבריכות וחדרי כושר – בניגוד לעמדת המשרד: "ניסינו לאפשר את פעילות הבריכות מתוך הבנה כמה זה חשוב לפעילות המלונות, אך להטיל איסור על שאר הבריכות כדי למנוע התקהלויות.

באשר לחדרי כושר – מדובר במקומות שיש בהם מיזוג אוויר שלא מחליף אוויר או מניע אותו כדי להכניס אוויר טרי. יש אנשים שעושים פעילות גופנית נרחבת ללא מסיכות ופולטים רסיסי רוק וזיעה. אנשים הולכים לידם, והזיעה נותרת על מכשירי כושר. מדענים עשו בדיקות ומצאו ש-25 אחוז מהמכשירים נושאים חיידקים, ולא בכל מקום מקפידים על הניקוי.

מסיבה זו, מתוך תחושה של עלייה במחלה ורצון שלא להזדקק לסגר, באנו וביקשנו למנוע את השימוש בחדר הכושר. לצערי ועדת הכנסת החליטה מה שהחליטה, ואנחנו נכבד את ההחלטה שלה. אבל ההנחיות הגיעו מתוך מטרה אחת: למנוע סגר כללי, שאנחנו מבינים את השלכותיו".

מוקדם יותר היום, בפגישה שערך רוה"מ עם ראשי הסיעות החרדיות, התייחס נתניהו להתפשטות הנגיף. צפו בדברים:


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.