14:17 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > מנכ"ל מד"א: "אין ח"כים פצועים"

מנכ"ל מד"א: "אין ח"כים פצועים"

אלי בין הפריך את השמועות לפיהן חברי הכנסת אמיר אוחנה ואיציק שמולי נפגעו בפיגוע במתחם השרונה בתל אביב

"רצו שמועות, אבל אני שוחחתי עם שני הח"כים המדוברים והם חיים ובריאים", כך התייחס הערב מנכ"ל מד"א אלי בין לשמועות שהופצו ולפיהן בין הנפגעים בפיגוע הטרור נמצאו גם חברי הכנס אמיר אוחנה (ליכוד) ואיציק שמולי (המחנה הציוני) שנכחו במקום.

בין סיפר עוד כי כוחות מד"א מיהרו להגיע למקום עם הידיעה על האירוע. "מדובר בטיפול בתשעה פצועים ובנוסף שוטר שנפצע באורח קל. חמישה מהם נפגעו באורח קשה, על שלושה לצערי אני יכול לומר שנקבע מותם בבית החולים. פצועה אחת נוספת נמצא באורח אנוש", אמר בין הנסער.

מנכ"ל מד"א אמר כי כל פצועי הירי טופלו ופונו על ידי פרמדיקים של מד"א וחובשי הצלה שהגיעו לשטח.

אוחנה סיפר שהגיע לאזור מתחם שרונה בתל אביב כמה דקות לאחר פיגוע הירי, שבו נרצחו שלושה בני אדם. "הגעתי לאחר ששמעתי דיווחים על האירוע. המקום הפוך, על הרצפה יש שלוליות של דם, הכיסאות הפוכים, על השולחנות יש שאריות של מנות, תיקים נשכחו", תיאר. אוחנה הוסיף כי נכח בזירת הפיגוע, אך אמר כי "נראה שהאירוע הסתיים, שני המחבלים נתפסו, אין כאן יותר חשד למטענים ממה שאני מבין".

ח"כ איציק שמולי נכח ברחוב הארבעה בעת שאירע הפיגוע. "שמענו צרור יריות ואז התחילה ריצה לכל הכיוונים", שחזר, והוסיף: "לאחר מכן, המשטרה וכוחות הביטחון דחפו את הבליינים מהרחובות לתוך מקומות הבילוי ונעלו את כל הדלתות. יש אנשים שהתחבאו בחניון שמתחת למתחם שרונה. אני כאן בינתיים נשאר ומטפל בנפגעי חרדה".

הפיגוע החל במספר זירות, כשבסביבות השעה 21:30 החלו המחבלים במסע הירי ברחוב הארבעה כשהם יוצאים ממסעדת מקס ברנר ומתקדמים לעבר מתחם שרונה, שם פתחו בירי לעבר יושבי המקום. אחד המחבלים פונה לבית החולים.

ההערכות אומרות כי בניגוד לגל הפיגועים מתחילת השנה שכלל בעיקר פיגועים ספונטניים של סכינאות, הפעם מדובר בהתארגנות של ממש, שמזכירה את הפיגוע בבר "הסמטא" שבדיזנגוף, אף הוא בתל-אביב.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

"אי אפשר להחזיק עם שלם בלי זכויות וריבונות מבלי שהייאוש יהפוך לשנאה ואלימות". גלאון בהפגנה אתמול, על רקע גדל פלסטין. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

דרמה במרצ: זהבה גלאון הודיעה על התפטרותה מהכנסת

יו"ר מרצ הודיעה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי תעזוב את משכן הכנסת, אך תישאר בתפקידה במפלגה על מנת לקדם פריימריז פתוחים