מנכ"ל ארגון השמאל הקיצוני '', , בטור חריף נגד בית המשפט העליון. בטור, שהתפרסם באתר '', איש השמאל הקיצוני כתב כי בתי המשפט משקפים "חקיקה סרוחה", "פחדנות" ו"התנהלות מבישה".

מרים נאור חגי אלעד צילום קרן מנור ויקיפדיה פלאש 90
חגי אלעד ומרים נאור. צילום: קרן מנור ויקיפדיה, פלאש 90

 

דבריו החריפים של האיש השמאל הקיצוני נאמרו בעקבות החלטת הממשלה לאסור את כניסת פעילי ה-BDS לישראל. לדבריו, בתי המשפט היו צריכים לבטל את החלטת נבחרי הציבור, כיוון שמדובר ב"פיגום לחוק" וב"ווירוסים שהוחדרו לספר החוקים".

אלעד כתב כי "מי שהצליחו, בפחדנות אופיינית, שלא לעמוד בפרץ, היו שופטי בג"ץ. חוק החרם וחוק הנכבה הן דוגמאות מבישות במיוחד לאופן שבו חוקים שאי-חוקתיותם ברורה על פניה פגשו שופטים שפחדנותם הלמה את מופרכות החוקים. בית המשפט לא התערב, החוקים נותרו על מכונם".

לפי המנכ"ל, שחרור שטחי המולדת ביהודה ושומרון במלחמת הימים בשנת 1967 הוא "פיגום הגדול שהכשיר כמעט כל שרץ ושכולנו משרתיו כבר חמישים שנה". כעת, מאשים אלעד את בג"ץ בכך שהוא "משרת את הפיגום הגדול".

במאמרו, מתעלם אלעד מהמחבלים, הרוצחים והטרוריסטים שגידלו ארגוני הטרור המוסלמים ביו"ש, הן לפני מלחמת ששת הימים ב-1967 והן לאחריה. אולם טען כי שחרור השטחים הוא "המוטציה של צווים צבאיים ו"שלטון החוק" ודמוקרטיה ליהודים טובים בכל מקום בין הירדן והים – והכשרה גורפת של עמדתם הפגיעה, החשופה או השקופה של מיליוני הפלסטינים החיים תחת שליטתנו. באמצעות חוקים, צווים, פסיקות ותקנות רבים".

בסיום דבריו, מנכ"ל בצלם הבטיח כי "הכיבוש" יגרום לו להוציא "מאמרי חכמה" נוספים מסוג זה. "הכיבוש והשליטה במיליוני פלסטינים משוללי זכויות הם מקור ההשראה – והם מושאי ההגנה – של הפרקים הבאים. הישארו עמנו, יש למה לצפות: הכינונו מראש", אמר אלעד.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.