בריאיון נרחב ואוהד במיוחד שערך המגזין היהודי-אמריקאי 'טאבלט' עם עובד מעון רה"מ לשעבר מני נפתלי, מוצג נפתלי כמעין גיבור מעמד הפועלים, המקדיש את חייו לניהול ההפגנות במוצאי שבת מחוץ לביתו של היועץ המשפטי לממשלה. "ההפגנות במוצאי שבת מאורגנות ברובן ממכוניותו של נפתלי", נכתב. "בין עבודות צבע ושיפוצים הוא יוצר קשר עם ארגונים אחרים ומפרסם פוסטים ארוכים להעלאת המורל".

הכתבת שירה רובין מתארת את נפתלי כ"מסביר פנים ומקסים, השומר על קשר עין ישיר ותמידי". נפתלי מציג עצמו בכתבה כיהודי "מאמין", אשר נוהג להניח תפילין מדי יום ומעיד על עצמו כי הוא נמצא במשימה "בשליחות האל", כדי לנהל את המאבק נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

מני נפתלי. צילום: פלאש90
מני נפתלי. צילום: פלאש 90

עוד טוען נפתלי במהלך הריאיון כי שירותו כלחם בצבא תרם להכשרתו למאבק אותו הוא מנהל כיום, "אני לא חושב, פשוט נלחם", אמר. "כשהוא מוחה כתם של צבע לבן, אחד מני רבים על זרועותיו ופניו", מתארת הכתבת, מספר לה נפתלי על כך שהזוג נתניהו "מפחד" ממנו. "הם מעולם לא ציפו ממני לכך", הוא מסביר.

רובין טוענת כי נפתלי נאלץ לבלות את ימיו בעבודות שיפוצים מפני שנתניהו לכאורה "ביטל את רישיון הנשק שלו לפני שנים", מה שמונע ממנו לעבוד מעבודה מכניסה יותר בתחום האבטחה. "נתניהו מנסה לנקום את נקמתו", אמר נפתלי.

"פרקליטו של השטן". ההפגנות בפתח תקווה מול ביתו של היועמ"ש. צילום: תומר ניוברג, פלאש 90
הפגנה בפתח תקווה מול ביתו של היועמ"ש. צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

נפתלי מצהיר בריאיון כי בעתיד יהיה מעוניין להיכנס לשדה הפוליטי, ואומר כי לפי דעתו סוגיית הסכסוך מול הפלסטינים כלל אינה רלוונטית, הוא גורס כי פתרון שתי המדינות הינו "קשקוש". לפי הכתבת נפתלי מאמין כי "מדובר בטקטיקה נוספת של ממשלת נתניהו להסיח ולבלבל את הציבור". "קודם כל אנחנו צריכים לעשות שלום בינינו ובין עצמנו לפני שאנחנו יכולים אפילו לחשוב על לעשות שלום עם השכנים שלנו", הוא מוסיף בנושא.

על ימיו כמאבטח של שרי הממשלה מספר נפתלי כי הם עזרו לו להבין שהמדינה מנוהלת על ידי מפלגות "בסגנון מאפיוזי". "עבדתי עם ש"ס, הדרוזים, החרדים, הם היו כולם אותו דבר", הוא אומר.

"אני לא יודע מה יהיה", מסכם נפתלי את דבריו, "אבל אני יודע שבסופו של דבר הטובים ינצחו".

 

 

 

 

 

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20