צילום: יח"צ

חיפוש של כלי עבודה לתיקון או התקנת דבר מה בגובה רב יביא אותנו תמיד לאותו המקום, בסופו של דבר נמצא את עצמנו מחפשים להשכרה. מדובר על כלי מקצועי ובטוח שמיועד בדיוק למטרות עבודה בגובה רב. היות ולא תמיד מדובר בתוואי שטח או בסוג עבודה דומים פותחו סוגים שונים של מנופי סל אותם ניתן לשכור מחברות מקצועיות שמחזיקות כלי עבודה מסוג זה.

הסל אשר מחובר למנוף הוא ייעודי ובטוח לשימוש ולא מומלץ לפנות לחברת לא רציניות שעשויות להשכיר לכם כלי מאולתר ומסוכן לשימוש. חשוב מאוד לפנות רק לחברת השכרה מוכרת ומומלץ לבדוק עליה ברשת כך שתהיו בטוחים לגביה.

מי זקוק למנוף סל הרמה?

את האנשים אשר זקוקים למנוף מסוג זה ניתן לחלק לשני סוגים עיקריים:

  • חברות בניה או גננות – הם יזדקקו לשירותים אלו באופן שוטף. כמעט כל עבודה אשר קשורה בבניה או בגננות כרוכה בהגעה לגבהים שונים. לעיתים חברות אלו יעדיפו להחזיק במתקן משלהן ולעבוד אתו, החיסרון הוא בכך שהטיפול במנות סל הוא יקר מאוד. מנוף סל להשכרה הוא ללא ספק פתרון מצוין שמאפשר לכם לחסוך בתחזוקה.
  • לקוחות פרטיים – אלו יעדיפו ללא ספק לשכור מנוף סל. המקרים רבים יהיה מדובר על פעולה חד פעמית של גיזום, שיפוץ או התקנה של מערכות שונות בגובה.

פניה לחברה שמשכירה מנוף סל כרוכה במסירת כל המידע הדרוש על מנת להבין איזה מנוף אתם צריכים לביצוע המשימה שלכם. ככל שתמסרו יותר מידע כך תקבלו את הציוד המתאים ביותר. המידע החשוב ביותר הוא הגובה אליו אתם אמורים לטפס. בנוסף כדאי לוודא שמנוף הסל מסוג לשאת את המשקל המתאים.

אילו סוגים של עבודות יש?

לפני הכול חשוב לציין שמדובר על עבודה מקצועית שחייבת להיעשות על ידי אנשים מוסמכים בלבד. יש לוודא שמפעיל המנוף הוא בעל רישיון מתאים לעבודה בגובה ומצויד גם ברישיון להפעלת מנוף סל. לאחר שווידאתם את הנושא רק אז ניתן להתחיל בעבודה. ישנן פעולות רבות שאפשר לבצע באמצעות מנוף סל:

  • בערך פעם בשנה נהוג לבצע גיזום של ענפים שונים שמסכנים את עוברי הדרך וגם עשויים לפגוע בקווי תקשורת. לקראת החורף ניתן לראות את מנופי הסל במקומות רבים מבצעית את הפעולה החשובה.
  • חג הסוכות מאופיין בהקמת סוכות אשר זקוקות לסכך מכפות תמרים. מנוף סל להשכרה מגיע בדיוק לגובה של עץ דקל ממוצע ומסוגל לגזום כמות גדולה של כפות תמרים.
  • אם יש לכם מערכת מיזוג חדשה שצריך להתקין בקירות החיצוניים של הבית או על הגג ניתן להשתמש במנוף סל שייעל את העבודה ויאפשר לעבוד בבטיחות וללא חשש.
  • שלטים גדולים אשר מוצבים על גבי גגות הם פרויקט מורכב שיש לבצע בזהירות רבה. שימוש בסל הרמה מאפשר להתקין כל שלט בכל מקום גם אם הגישה אליו היא קשה במיוחד. במקרים רבים קיים צורך לחבר את השלט אל מערכת החשמל ולכן נדרשת פעולה של חשמלאי מוסמך. השימוש במנוף סל מסייעת לאנשי מקצוע לעבוד בבטיחות ולבצע את העבודה ללא פשרות או אלתורים.

ממי כדאי לשכור מנוף סל?

ישנן חברות אשר מורשות להשכיר מנוף סל או למכור מנוף סל. חשוב לשכור רק מברה אשר מחזיקה ברישיון מאת משרד התחבורה. כדאי לברר פרטים על החברה ולראות מי הם הלקוחות העיקריים והקובעים שלה. כדאי גם לעשות כל מה שניתן על מנת לבחור בחברה אמינה ומנוסה. אם קיבלת הצעת מחיר נמוכה באופן מחשיד אז מומלץ לחפש חברה אחרת ולשכור ממנה את המנוף.

 

למידע נוסף באתר האינטרנט: תומר מנופים – השכרת מנופי סל לעבודה בגובה

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.