שימוע ראשון למנהל שהזמין את "": מנהל תיכונט בתל אביב, רם כהן, זומן לשיחת בירור עם מנהלת מחוז תל אביב במשרד החינוך, חיה שיטאי, לאחר שהזמין את ארגון "שוברים שתיקה" לשיח עם מורים בבית ספרו, כך פורסם הערב (ג') באתר "הארץ". בהרצאה, שהתקיימה ביום ראשון, נכחו גם כמה תלמידים. כהן, שהפך עצמו לסמל המאבק בדרישות בנט, הוא המנהל הראשון שזומן לבירור במשרד מאז שיצא העדכון לחוזר המנכ"ל העוסק בשיח החינוכי על נושאים שנויים במחלוקת.

כהן. זומן לבירור במשרד החינוך. צילום: תומר ניוברג, פלאש 90
כהן. זומן לבירור במשרד החינוך. צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

על פי חוזר המנכ"ל, נאסרה הזמנת ארגונים אשר מערערים על מוסדות ממלכתיים. במשרד החינוך מתכוונים לנקוט יד קשה בנושא אפילו עד פיטוריהם של מנהלים.

נוסח החוזר שנשלח אל מנהלי בתי הספר, כולל פיסקה המדגישה את היחס כלפי ארגון השמאל הקיצוני: "לא תותר כניסתם של דוברים שעברו עבירה שיש עמה קלון או של גוף הפועל בניגוד לחוקי מדינת ישראל או של גוף שיש בפעילותו לערער על עצם הלגיטימיות של גופים ממלכתיים כגון צבא ההגנה לישראל ובית המשפט".

"גוף שמסית נגד צה"ל לא ייכנס לבתי ספר"

שר החינוך החל במערכה נגד הארגון כבר לפני כחצי שנה, אז אמר כי "גוף שמסית כנגד חיילי צהל ופוגע במדינה לא יכנס לבתי ספר. לא אאפשר לשוברים שתיקה להכנס". בנט היה נחוש לממש את ההבטחה, אך נתקל בקושי משפטי. במחלקה המשפטית של עמלו על מנת לגבש נוסח שמצד אחד לא יהיה ממוקד מדי על שוברים שתיקה בלבד ומנגד לא יהיה כוללני ויפסול כניסה של ארגונים רבים אחרים. בכל מקרה, משוכנעים במשרד החינוך כי "שוברים שתיקה" יוגדר כארגון שמערער על הלגיטימיות של הצבא.

מ"שוברים שתיקה" נמסר אז בתגובה: "מאחר ושוברים שתיקה לא מערערים על הלגיטימיות של צה"ל, אלא על מדיניות הכיבוש של ממשלת בנט ששולחת את חיילי צה"ל לאכוף משטר צבאי בלתי מוסרי על מיליוני פלסטינים, אז כנראה שוב מדובר בהצהרות פוליטיות ריקות מתוכן. רק שהפעם הגדיל בנט לעשות והפך אותם לחוזר מנכ"ל ובכך גם את משרדו למשרד החינוך האנטי דמוקרטי למען הכיבוש".

לדבריהם, "כמו הניסיונות הקודמים גם הניסיון הזה של בנט להלך אימים על מנהלים ומורים ייכשל, ואנחנו נמשיך לספר לתיכוניסטים ולאזרחי ישראל על מה שנשלחנו לעשות בשטחים בשליחות הממשלה"


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.