מנהל מכינת יובל כאהן, ש-10 מחניכיה נספו באסון השיטפון, הודיע היום (ד’) כי הוא מתפטר מתפקידו. “בצילו של האסון האיום, האמון בי לא יכול להתקיים”, הסביר.

“ביום חמישי האחרון י”א אייר תש”ח קרה נורא ובלתי נתפס במכינה הקדם צבאית בני ציון שאני עומד בראשה”, פתח כאהן. “במהלך טיול שנועד לחנך לערכי החברות ואהבת הארץ, נהרגו הנערות יעל סדן, עדי רענן, אגם לוי, אילן בר שלום, אלה אור, גלי בללי, מעיין ברהום, רומי כהן ושני שמיר והנער צור אלפי זכרם לברכה. מאז האסון אני קרוע ושבור. לעולם לא אוכל למצוא מילים שיוכלו לבטא את הצער שאני חש”.

ראש , יובל כאהן. צילום: אתר המכינה

 

“תפקיד הוא בראש ובראשונה תפקיד חינוכי הדורש אמון מלא של החניכים, משפחותיהם וכל מי שהמכינה נוגעת בו. אני יודע שבצילו של האסון האיום, אמון זה, שהוא היסוד ליכולת להוביל ולחנך, לא יכול להתקיים. לכן החלטתי להגיש את התפטרותי ליפה, יו”ר העמותה, שהטילה עלי לפני אחת עשרה שנים להקים מפעל זה, לזכר בנה בן ציון שי חדד ז”ל, לוחם צה”ל, שנפל בעת מילוי תפקידו”.

הרוגי בנחל צפית.

 

“אני בטוח שהמכינה על חניכיה, מדריכיה, מוריה ובוגריה המדהימים ימשיכו להתעצם, לעשות טוב ולחנך לערכי ציונות, אנושיות ואמת. אני אמשיך להיות מחוייב לכל מה שיידרש ממני לטובת מפעל זה והמשכו. אין ביכולתי לנחם ולו במעט את המשפחות שאיבדו את היקר מכל. אני משתתף בכאבן הנורא”.

לפני ימים אחדים פורסם כי מצבו הנפשי של יובל, מנהל המכינה, בכי רע, מקורבים אליו מספרים כי הוא כואב מאוד את האסון הנורא ומשתף פעולה באופן מלא עם המשטרה. היום הטיחו החוקרים בחשודים דברים שהם אמרו בחקירות קודמות וממצאים שנאספו מהמחשבים ומהמסמכים שנתפסו על ידי המשטרה במשרדי המכינה בתל אביב.

כזכור, באסון השיטפון במהלך יום חמישי האחרון נספו עשרה בני נוער בהם תשע בנות ובן. כל הנספים – תלמידי תיכון הצטרפו לטיול של המכינה התל-אביבית לקראת הרשמות אליה בשנה הבאה.

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.