צילום: מנהלת הליגה בכדורסל

הסתיימה עונת הכדורסל לעונת 2017/18. כך הודיעה היום מנהלת הליגה, זאת לאחר ישיבת דירקטוריון ארוכה. בהודעה שהפיצו האשימו את שביתת השחקנים בהחלטה.

בהודעה נאמר כי "צר לנו על שהגענו לנקודת שבר זו. המנהלת עשתה מאמצים עילאיים להגיע לפתרון מוסכם עם ארגון השחקנים, כולל הבוקר, על מנת שיהיה אפשר להמשיך בפעילות הסדירה של הליגה. ניהלנו משא ומתן במשך שבועות ארוכים והצענו הצעות פשרה שלא התקבלו על ידי השחקנים".

"השחקנים ביקשו את שרת הספורט לפשר בין הצדדים אף לבסוף גם דחו את מתווה הפשרה של השרה, בניגוד למנהלת הליגה שקיבלה אותו", הוסיפו.

עוד נמסר מהמנהלת כי על אף שנקטו בשורת צעדים נוספים לטובת השחק הישראלי, "אך הם דחו הצעות אלה והקצינו את עמדתם. עוד הבוקר במאמץ אחרון להציל את העונה נעתרה המנהלת להצעה שהציע שמעון אמסלם, סגן יו"ר ארגון השחקנים, לפתרון המשבר ואולם ניר אלון, יו"ר הארגון, הודיע לנו כי ההצעה אינה על הפרק".

לפי המנהלת, "במצב זה מונעת שביתת השחקנים את המשך העונה, בהעדר שחקנים לא ניתן לקיים משחקי ליגה. לאור אילוצי לוחות זמנים, וגורמים אובייקטיביים נוספים, במצב הנתון לא ניתן להמשיך את העונה. ליבנו עם אוהדי הכדורסל, מאות העובדים הקשורים לליגה, עם בעלי הקבוצות ועם כל הגורמים הקשורים לענף ואנו שותפים לאכזבה ומפח הנפש שנגרמים לכל אוהבי הכדורסל".